خانه » خودرو » خودروهای الکتریکی با پتانسیل تغییر جهان

خودروهای الکتریکی با پتانسیل تغییر جهان

به رغم روند روز افزون توجه شرکت‌های خودروسازی جهان به استانداردهای زیست محیطی، تولید سالانه خودروهای الکتریکی همچنان محدود است. به گزارش سایت خبرشهری به رغم روند روز افزون توجه شرکت‌های خودروسازی ...

به رغم روند روز افزون توجه شرکت‌های خودروسازی جهان به استانداردهای زیست محیطی، تولید سالانه خودروهای الکتریکی همچنان محدود است.

به گزارش سایت خبرشهری به رغم روند روز افزون توجه شرکت‌های خودروسازی جهان به استانداردهای زیست محیطی، تولید سالانه خودروهای الکتریکی همچنان محدود است. با این وجود، در ادامه این مطلب برخی از خودروهای پلاگین هیبرید که پتانسیل لازم برای تغییر این شرایط و در کل، جهان و حفاظت از محیط زیست را دارند، معرفی کنیم.

شورلت ولت

 

شورلت ولت که به نام شوی ولت نیز شناخه می شود، توسط شرکت جنرال موتورز تولید می شود. ولت یک خودرو پلاگین هیبرید الکتریک (PHEV) است. در حقیقت، شوی ولت ترکیبی از ویژگی‌های خودروهای هیبرید الکتریک سنتی و خودروهای تمام الکتریکی بوده و جوایزی مانند “خودرو سبز ویژن 2009” و “خودرو سال اروپا 2012” را به خود اختصاص داده است. قیمت شوی ولت از 41 هزار دلار آغاز می شود و جنرال موتورز قصد دارد تولید آن را به 60 هزار دستگاه در سال افزایش دهد.

تویوتا RAV4 EV

 

تویوتا RAV4 EV یک خودرو تمام الکتریکی محسوب می شود که بر اساس مدل شاسی بلند و پر فروش تویوتا RAV4 شکل گرفته است. تویوتا طی همکاری مشترک خود با شرکت تسلا و تولید بسته باتری جدید، این خودرو را معرفی کرده که نه تنها رقیبی سرسخت برای خودروهای الکتریکی، بلکه برای نمونه‌های بنزین سوز نیز محسوب می شود.

فیسکر کارما

 

کارما یک خودرو پلاگین هیبرید (PHV) و لوکس است که با چهره‌ای اسپرت و زیبا توسط شرکت فیسکر روانه بازار شده است. البته هزینه سواری با این خودرو لوکس و دوستدار محیط زیست آمریکایی نیز چندان پایین نبوده و برچسب قیمت پایه 100 هزار دلاری را یدک می کشد.

ب‌ام‌و i3

 

ب‌ام‌و i3 یکی از محصولات جذاب شرکت ب‌ام‌و محسوب می شود که معرفی آن به همراه مدل i8 سر و صدای زیادی را در رسانه‌های مختلف جهان ایجاد کرد. ب‌ام‌و i3 یک خودرو شهری تمام الکتریکی است. دامنه حرکت این خودرو با یک بار شارژ کامل حدود 160 کیلومتر عنوان شده است. انتظار می رود i3 در اواخر سال 2013 با برچسب قیمت 45 هزار دلار روانه بازار شود. محصول نهایی بر خلاف مدل مفهومی i3 از درهای شفاف برخوردار نیست.

هوندا فیت

 

هوندا فیت که در برخی بازارها به نام هوندا جاز شناخته می شود یکی از برترین خودروهای الکتریکی موجود در بازار است. هوندا فیت در اصل یک خودرو هاچ بک جمع و جور محسوب می شود که با قیمت پایه کمتر از 30 هزار دلار انتخابی مناسب برای طبقه متوسط و دوستداران محیط زیست محسوب می شود.

 منبع: زیست نیوز

دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲
بازدیدها 1,485
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 27711

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری