خانه » بین المللی » آموزشگاه آزار و شکنجه فالون گونگ (فالون دافا) در اردوگاه کار ماسانجیا در چین

آموزشگاه آزار و شکنجه فالون گونگ (فالون دافا) در اردوگاه کار ماسانجیا در چین

در اردوگاه کار سخت ماسانجیا، به افراد پلیس آموزش می‌دهند که چگونه اراده‌ افراد مورد هدف را درهم شکنند. این تصویر، تمرین کنندگان فالون گونگ را در اردوگاه کار سخت ماسانجیا ...

در اردوگاه کار سخت ماسانجیا، به افراد پلیس آموزش می‌دهند که چگونه اراده‌ افراد مورد هدف را درهم شکنند.

این تصویر، تمرین کنندگان فالون گونگ را در اردوگاه کار سخت ماسانجیا نشان می‌دهد که در تاریخ ۲۲ می سال ۲۰۰۱، درحال تماشای یک برنامه ویدئویی هستند. مسئولان اردوگاه این فیلم ویدئویی را با مضمون تبلیعات سوء علیه فالون گونگ و به منظور بازپروری آنها نشان می‌دهند. یکی از آزار و شکنجه‌هایی که برروی تمرین‌کنندگان فالون گونگ به‌کار برده می‌شود، به این صورت است که آنها را در حدفاصل بین دو تخت سفری به طرز ناخوشایندی به تخت‌ها می‌بندند و سپس به‌‌طور ناگهانی تخت‌ها را از هم دور می‌کنند. این عمل برای آنها درد جانکاهی را به‌وجود می‌آورد. (عکس از ای پی/ جان لیسس‌تر)

زبان بشری در شرح و بیان احساس این درد جان‌کاه قاصر است.

وانگ چون‌یینگ، یکی از نجات‌یافتگان از ماسانجیا

مردم چین دراوایل این ماه با شنیدن اخباری مبنی بر وجود اردوگاهی به نام ماسانجیا  در منطقه شمال شرقی کشور، شوکه شده و به‌خشم آمدند، زیرا سالهای مدیدی است که افراد زندانی دراین اردوگاه، آزار و شکنجه‌های مفرط و جانکاهی را متحمل شده‌اند. جزئیات بیشتری از این وقایع به‌طور مخفیانه از طریق یادداشت روزانه یکی از زندانیان به‌دست آمده که آن را با جاسازی در کانال زایمانی (واژن) یکی از زنان نجات‌یافته، به بیرون از اردوگاه ارسال کرد.

اما خوانندگان این اخبار وحشت‌ناک، هرگز به هویت قربانیان پی نبرده و نمی‌دانند که هدف از این آزار و شکنجه و شستشوی مغزی که آنها را آماج خود قرار داده است، و یا نقش هولناک و شیطان‌صفتانه مسئولان این اردوگاه چه بوده که در چین معاصر، گسترده‌ترین سلسله‌عملیات حاکی از آزار و شکنجه را به طور سازمان‌یافته‌ای به اجرا درآورده‌اند.

در پشت این سلسله عملیات حاکی از آزار و شکنجه، جیانگ زمین، رهبر سابق حزب کمونیست چین قرار داشته، و جانشین وی شخصاً از تجهیزات اردوگاه ماسانجیا بازدید کرده و به نگهبانان برای ابداع نوآورانه ترین و موثرترین تکنیک‌ها در اعمال و تحمیل درد و رنج به زندانیان، جایزه می‌داد.

نگهانان زندان، برروی ژانگ لیان‌یینگ که درسال ۲۰۰۶ به اردوگاه ماسانجیا فرستاده شد، روش‌های مختلفی از آزار و شکنجه  از قبیل ” پاره‌پاره کردن بدن وی با بستن او به پنج اسب” را به‌کار بردند؛ زیرا وی اراده‌ای شکست‌ناپذیر داشت و مأموران ماسانجیا به منظور اینکه وی را از اعتقاد به اصول فالون گونگ بر اساس حقیقت، نیکخواهی و بردباری بازدارند، آزار و شکنجه شدید و منحصربه‌فردی را در مورد او ابداع کرده و به‌کار می‌گرفتند.

مأموران اردوگاه، پاهای وی را در تخته‌های چوبی قفل کرده و به دست‌های وی دستبند فلزی زدند. سپس دستبندها را به طناب وصل کرده و از دوطرف بدن وی کشیدند و محکم به قسمت فلزی تخت‌خواب‌ها ‌بستند. مأموران قسمت پشت بدن او را به سمت جلو فشار داده و وحشیانه لگد ‌زدند. جسم او مچاله و به اندازه ۹۰ درجه خمیده شد و به سمت جلو چاک خورد. ژانگ در تجربه مکتوب خود نوشت: “شدت درد به‌سرعت لباس‌هایم را خیس عرق کرد. ” به نقل از یادداشت مینگهویی  Minghui.net، سایت فالون گونگ، تحت عنوان: “درد ناشی از این آزار و شکنجه غیرقابل بیان است.”

ماسانجیا عمق فاجعه را نشان داد

ماسانجیا در سال ۱۹۵۶ این نام را به خود گرفت، یعنی مقارن با زمانی‌ که شهرستانی در استان لیائونینگ واقع در قسمت شمال شرقی چین کشف شد، و درطول دهه‌ها اندیشمندان، “راست‌گراها” و افرادی را درآن زندانی کردند که براساس تفکر مقامات حزب کمونیست چین باید دربند بوده و از طریق کار سخت تحت قشار قرار داده شوند.

بعد از آن در سال ۱۹۹۹، جیانگ زمین دبیرکل حزب، سلسله عملیات گسترده سیاسی را به راه انداخت تا روش معنوی فالون گونگ را ازمیان بردارد. سپس ماسانجیا به سرعت به عنوان بخش مرکزی این سلسله عمیات آغاز به کار کرد.

بر طبق اعترافات قربانیانی که تحت فشار و تهدید مأموران مجبور به بیان آن شدند، جیانگ قبلاً مصوبات داخلی حزب را نوشته بود که براساس آن ابزارهای مورد استفاده علیه تمرین‌کنندگان فالون گونگ به هیچ وجه شدید و مفرط نبوده و علت مرگ آنها شاید خودکشی باشد. به این ترتیب جیانگ شیوه عمل را طراحی کرده و ماسانجیا آن را به مرحله اجرا گذاشت.

وان سیائوهویی، که خانمی ۵۸ ساله بود، به‌خاطر پخش دی‌وی‌دی‌های فالون گونگ در سال ۲۰۱۰ به ماسانجیا فرستاده شد. در روز اول ورود، وی را برهنه در هوای سرد نگاه داشتند. روز دیگر، “به زیر ناخن‌های من سوزن فرو کردند.”

مسئولان ماسانجیا در سال ۲۰۰۰ اقدام به راه‌اندازی بخش ویژه‌ای کردند تا افکار تمرین‌کنندگان فالون گونگ را بلوکه کرده و روی آن کار کنند. برطبق گزارش سازمان جهانی برای تحقیق درباره آزار و شکنجه فالون گونگ، تأسیس این بخش ویژه در پاسخ به بخش‌نامه صادره از مقامات حزب بود. سازمان جهانی تحقیق درباره آزار و اذیت فالون گونگ مستقر در نیویورک بوده که تحقیقات جامع و دست‌اولی در خصوص مستندات و بخش‌نامه‌های حزب ارائه می‌دهد.

پروژه مرکزی حزب  

برطبق مستندات سازمان جهانی تحقیق درباره آزار و اذیت فالون گونگ، ماسانجیا به‌طور مستقیم و از طریق سلسله‌مراتبی رسمی، از مقامات رده‌بالای حزب فرمان نمی‌گیرد؛ ، این مرکز رسماً توسط  مقامات استانداری لیائونینگ اداره می‌شود، اما درواقع، مستقیماَ دستورات مقامات رده‌بالایی از حزب را اجرا می‌کند که به موضوع آزار و شکنجه تمرین‌کنندگان فالون گونگ می‌پردازند.

در ماه آگوست سال ۲۰۰۰، شیوه‌های آزار و شکنجه در ماسانجیا منجر به برگزاری مراسمی برای اهدا جوایز شد و مقامات رده‌بالای حزب طی آن به ایراد سخنرانی می‌پرداختند. لی‌ لانچینگ که در آن زمان رئیس اداره ۶۱۰ بود، و به عنوان یک نیروی کارآمد رده بالا در حزب محسوب می‌شد که مستقل از سیستم قضایی چین بود، به همراه لائو‌ گان، که یک مقام امنیتی رده‌بالا بود، برای گروهی از مأموران ماسانجیا، در خصوص توسعه تکنیک‌های “تغییر و دگرگونی” تمرین‌کنندگان فالون گونگ، صحبت کرد.

دوره “تغییر و دگرگونی” به روندی اشاره می‌کند که طی آن اراده تمرین‌کنندگان فالون گونگ را درهم شکسته و از طریق آزار و شکنجه، آنها را وامی‌دارند تا ایمان خود را انکار نموده و متعهد شوند که به حزب کمونیست وفادار بمانند.

وانگ چون‌یینگ طی مصاحبه به زبان چینی با گوینده تلویزیون مستقل ان‌تی‌دی بیان می‌کند که، “در ماسانجیا سه بار تحت آزار و شکنجه قرار گرفتم. آنها بدن مرا بین دو تخت به‌شدت تحت کشش قرار دادند. دو دست مرا از دوطرف، یکی بالا و یکی پایین، به تخت بستند و سپس آنها را بین تخت‌ها محکم کشیدند. افراد پلیس وحشیانه به تخت‌ها لگد می‌زدند، درانجام این کار از تمامی توان و قدرت خود استفاده می‌کردند. کل بدن من با قساوت تمام، محکم بین تخت‌ها کشیده می‌شد. درد جانکاه ناشی از این کار غیرقابل تحمل بود. زبان بشری در شرح و بیان احساس درد حاکی از جان‌کندن قاصر است. فریاد می‌زدم، و عرق از سر و صورتم شروع به جاری ‌شدن نمود.”

هیئت‌های رسمی

برطبق مدرکی مستند از اداره ۶۱۰ که توسط سازمان جهانی تحقیق درباره آزار و اذیت فالون گونگ برملا گردید، درماه نوامبر سال ۲۰۰۰، ماسانجیا پذیرای بیش از ۳۱ هیئت رسمی شامل ۵۰۰ نفر از اکثر استان‌های چین بوده است. مقامات امنیتی برای آموختن اسرار تاریک ماسانجیا به آنجا آمده بودند.

هان گوآنگ‌شنگ که از اداره ۶۱۰ فرار کرده و اکنون در کانادا زندگی می‌کند، شهادت داد که گزارش سازمان جهانی تحقیق درباره آزار و اذیت فالون گونگ را طی یک مصاحبه با صدای امید اثبات می‌کند.

وی گفت که، “افرادی از رده‌های بالاتر روانه ماسانجیا ‌شدند تا تمرین‌کنندگان فالون گونگ بازداشت‌شده را با اعمال فشار تغییر دهند، این کار به منظور شستشوی مغزی آنها انجام می‌شد تا باعت عدم اعتقاد آنها به فالون گونگ شود. اما در ابتدا هیچ بخشی در ماسانجیا این تبحر را نداشت که چگونه این کار را انجام دهد.”

“تعداد افرادی که در ماسانجیا دچار تغییر و دگرگونی می‌شدند بسیار بالا بود. بنابراین مقامات استان لیائونینگ برنامه‌ریزی کردند تا نمایندگان رؤسای ادارات در سیستم قضایی جهت یادگیری فنون به ماسانجیا اعزام شوند.”

هان گوآنگ‌شنگ از همکار خود آقای ژانگ پرسید که در ماسانجیا چه مطالبی را آموخته است. “وی گفت که، “حالا متوجه شدم. ایجاد تغییر و دگرگونی به شیوه ماسانجیا براساس فقط یک اصل قرار دارد: باتون‌های الکتریکی.”

چن کیاچو، استاد فارغ‌التحصیل از آکادمی علوم چین، در سال ۲۰۰۷ در ماسانجیا تحت دوره تغییر و دگرگونی قرار گرفت. وی در سال ۲۰۰۸ از انجام کار سخت امنتاع کرد، بنابراین مأموران ساعت‌ها صورت و گردن وی را با باتون‌ دچار شوک کردند.  براساس مقاله منتشرشده در مینگهویی، “صورت وی پر از تاول و اثرات سوختگی بود. چهره وی چنان تغییر کرده بود که حتی کسانی که او را می‌شناختند، قادر به تشخیص او نبودند.”

مجموعه‌ای از جوایز

اسناد رسمی در ماسانجیا، همانند بخشنامه ۲۵ آوریل سال ۲۰۰۱،  صادره از سازمان مرکزی، شعبه کادر مخفی حزب، بسیار منحصر به فرد هستند.

براساس این بخشنامه، “اردوگاه کارسخت ماسانجیا در استان لیائونینگ، به عنوان مسئول امور سیاسی در سطح بالا، اولویت کار را بر تغییر آن دسته از اعضای حزب متمرکز کرده است که فالون گونگ را تمرین می‌کنند، و همچنین تمرین‌کنندگان فالون گونگی که در سایر اردوگاه‌ها هستند.”

“[مأموران در اردوگاه ماسانجیا] نهایت تلاش خود را به‌کار برده‌اند تا به شیوه‌های جدید برای تغییر افکار افراد یک گروه ویژه دست یافته و دراین کار موفق شوند.”

اصطلاح “گروه ویژه” را مجله چینی عدسی‌ (لنز) طی یک مقاله در ۶ آوریل به‌کار برد که دلایل موثقی در افشای مسائل مربوط به اردوگاه ماسانجیا دراختیار قرار می‌دهد. این دلایل براساس مصاحبه با قربانیان، گزارش دادگاه‌ها و بخش‌نامه‌های رسمی‌ می‌باشد. این مقاله عامه مردم چین را شوکه کرده و صدهاهزار نفر نیز خشم و انزجار خود را ار طریق اینترنت درچین ابراز کردند.

در گزارش عدسی‌ (لنز)، استعمال واژه “گروه ویژه”  در اشاره به فالون گونگ بود، زیرا در چین موضوع  آزار و شکنجه موضوعی است که از نظر سیاسی از حساسیت خاصی برخوردار بوده و نمی‌‌‌‌‏توان مستقیما از آن نام برد. اما هویت “گروه ویژه” درواقع یک راز سرگشاده بود.

براساس گزارش وب‌سایت‌های چینی، افراد کلیدی در ماسانجیا، مجموعه‌ای جوایز از قبیل مدال “کارشناس خبره در امر “تعلیم و تربیت” دریافت کرده‌اند. واژه “تعلیم و تربیت” دراین مورد، به تغییر و دگرگونی از طریق آزار و شکنجه اشاره می‌کند.

اهدا جوایز به مقامات رسمی ماسانجیا، ابداع شیوه‌های افراطی آزار و شکنجه در ماسانجیا و اشاعه و تسری آن به سراسر کشور، و شیوه صریح و آشکار مقامات رسمی حزب در استفاده از ماسانجیا به عنوان معیاری برای رقابت، تمامی این موارد نشان می‌دهند که ماسانجیا، همان‌طور که سازمان جهانی تحقیق درباره آزار و اذیت فالون گونگ اظهار می‌دارد، “مستقیماً توسط باند جیانگ زمین برای آزار و شکنجه فالون گونگ اداره می‌شود.”

جیانگ زمین در آن زمان دبیرکل حزب کمونیست چین بود. علیرغم گفتگوهای اخیر مبنی بر ایجاد تغییر در روند انجام امور اردوگاه‌های کار سخت، همچنان تا اطلاع ثانوی، سیاست حزب بر وحشت‌انگیزبودن ماسانجیا استوار است.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲
بازدیدها 3,258
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 27612

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری