خانه » ورزش » كفاشيان و عزيزمحمدي نمي‌توانند رييس فدراسيون شوند

كفاشيان و عزيزمحمدي نمي‌توانند رييس فدراسيون شوند

سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: نامزدشدن بازنشستگان و بازخریدشدگان، برای انتخابات ریاست فدراسیون­های ورزشی از جمله فدراسیون فوتبال به استناد بند (ب) ماده (۶۵) قانون برنامه پنج­ساله پنجم توسعه ...

سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: نامزدشدن بازنشستگان و بازخریدشدگان، برای انتخابات ریاست فدراسیون­های ورزشی از جمله فدراسیون فوتبال به استناد بند (ب) ماده (۶۵) قانون برنامه پنج­ساله پنجم توسعه و ماده (۴۱) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت بدون اخذ مجوز از هیأت وزیران، ممنوع است.

سازمان بازرسی کل کشور نسبت به نامزدی و به‌کارگیری بازنشستگان و بازخریدشدگان (غیرواجد شرایط قانونی) برای انتخابات ریاست فدراسیون­‌های ورزشی از جمله فدراسیون فوتبال، هشدار داد.

سازمان بازرسی کل کشور طی نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان رسماً اعلام کرد: هرنوع به‌کارگیری افراد بازنشسته در کلیه دستگاه­های دولتی و مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و مؤسسات و شرکت­های تابع و وابسته به آن­‌ها، به حکم ماده (۴۱) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت جز با تصویب هیأت وزیران ممنوع است و نظر به تنفیذ اعتبار این قانون در ماده (۲۲۴) قانون برنامه پنج­ساله پنجم توسعه تردیدی در تبعیت از آن وجود ندارد.

در این نامه همچنین آمده است: با توجه به بند (ب) ماده (۶۵) قانون برنامه پنج­ساله پنجم توسعه، هرگونه به‌کارگیری بازنشستگان و بازخریدشدگان در اجرای قوانین و مقررات (به استثناء مقامات و اعضای هیأت علمی، ایثارگران و…) در دستگاه­های اجرایی و دارای ردیف (بودجه) یا هر دستگاهی که به نحوی از انحاء از بودجه کل کشور استفاده می‌­کند ممنوع است.

با توجه به استنادات قانونی فوق­الذکر، به‌کارگیری افراد بازنشسته و بازخریدشده (غیرواجد شرایط قانونی) و نیز شرکت در انتخابات رییس و هیأت رئیسه فدراسیون­‌های ورزشی از قبیل نامزدی، منع قانونی دارد و تخلف از قانون محسوب می‌­شود.

بر اساس اعلام سازمان بازرسی کل کشور، فدراسیون­های ورزشی از جمله فدراسیون فوتبال به استناد بند ۱۱ قانون لایحه الحاق بندهای ۱۱ و ۱۲ به قانون فهرست مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی مصوب ۱۱ /۳ /۱۳۷۶، جزء نهادهای عمومی غیردولتی محسوب می‌­شوند.

گفتنی است، سازمان بازرسی کل کشور پیش از این نیز طی مکاتبات متعدد با وزارت ورزش و جوانان، بر رعایت قوانین و مقررات در برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزشی از جمله فدراسیون فوتبال تأکید کرده بود و در صورت بی­‌توجهی به این تذکرات و هشدار‌ها، پیگرد­های قانونی را به عمل خواهد آورد.

علي كفاشيان و عزيراله محمدي دو كانديداي رياست فدراسيون فوتبال هستند كه به واسطه اين دستورالعمل حضور آنها در اين انتخابات در هاله‌اي از ابهام خواهد بود.

چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,144
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 276

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری