خانه » بین المللی » مردی که با یک شیرجه موسیقی دان شد

مردی که با یک شیرجه موسیقی دان شد

وقتی ضربه ای سر وارد می شود بارها تست و آزمایش لازم است تا نشان دهد هنوز سالم هستید یا خیر. این تقریبا برای 99.9 درصد از مردم دنیا رخ ...

وقتی ضربه ای سر وارد می شود بارها تست و آزمایش لازم است تا نشان دهد هنوز سالم هستید یا خیر. این تقریبا برای 99.9 درصد از مردم دنیا رخ می دهد جز 30 نفر که با ضربه در سرشان بیشتر نابغه شده اند.

 “درقسمت کم عمق شیرجه نزنید” تابلویی است که با ورود به هر استخری در هر نقطه ای از دنیا با آن روبرو خواهید شد البته با همه ممنوعیت هایی که اعمال می شود بسیاری هستند که هنوز هم به این حرف ها گوش نمی دهند و کار خودشان را پیش می برند.

“درک آماتو” از جمله افراد بی احتیاطی است که حرف های غریق نجات ها را گوش نکرده است که این موضوع خیلی هم برای او بد نشده است. او پس از شیرجه در قست کم عمق استخر با کف آن برخورد کرد و دچار مشکلی عجیب شده است.

این مرد 40 ساله پس از برخوردی که با کف استخر داشت به طرز عجیبی زنده ماند و حالا به یک نابغه موسیقی تبدیل شده است این در حالی است که قبل از شیرجه او حتی یک ساز را نمی توانست به دست بگیرد.

آماتو که اهل دنور است از جمله 30 نفر دنیا است که دچار سندروم “ساوانت” شده است. این سندروم البته به مانند دیگر بیماری ها نیست چرا که این افراد آنهایی هستند که پس از مشکلات مغزی به نوابغ تبدیل می شود.

این حادثه در سال 2006 برای وی رخ داده است و او این روزها می تواند 8 ساز متفاوت را بنوازد همچنین صدایش نیز کمی تغییر کرده است به طوری که این روزها تصمیم گرفته است آلبومی از تکنوازی هایش را وارد بازار کند.

او همچنین در مورد حادثه اش می گوید زمانی که شیرجه زدم به شدت به کف استخر برخورد کردم پس از بالا آمدن متوجه شدم گوش هایم خونریزی می کند. پس از آن علاقه خاصی به موسیقی پیدا کردم و هر سازی به دست گرفتم دیدم کاملا بلد هستم.

دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲
بازدیدها 1,005
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 27306

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری