خانه » فناوری » ماسک مرد آهنین با قابلیت بهبود بینایی و شنوایی

ماسک مرد آهنین با قابلیت بهبود بینایی و شنوایی

نمونه واقعی ماسک مرد آهنین می تواند به بهبود بینایی و شنوایی در افراد ناتوان یا سالمند کمک کند. محققان کالج سلطنتی هنر نمونه واقعی از ماسک مرد آهنین را طراحی ...

نمونه واقعی ماسک مرد آهنین می تواند به بهبود بینایی و شنوایی در افراد ناتوان یا سالمند کمک کند.

محققان کالج سلطنتی هنر نمونه واقعی از ماسک مرد آهنین را طراحی کرده اند که در برگیرنده حسگرهایی برای تقویت عملکردهای حسی بینایی و شنوایی است.

تیم طراحی دو ماسک طراحی کرده اند؛ ماسک روی چشم Eidos Vision‌ باعث بهبود دید شده و امکان مشاهده الگوهای حرکتی که توسط چشم غیر مسلح قابل رویت نیستند را فراهم می کند و ماسک چهره Eidos Audio نیز با خنثی کردن صداهای پس زمینه و ایزوله کردن صداهای اطراف، به بهبود شنوایی کمک می کند.

فناوری بکار رفته در طراحی این دو ماسک می تواند طراحی سمعک های بهتر یا برای درمان کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی – کم توجهی (ADHD) بدون نیاز به مصرف داروهایی مانند ریتالین منجر شود.

ماسک های Eidos دارای مزیتهای بهداشتی نیز بوده و می توانند سیگنال های تضعیف شده حسی در افراد دچار ناتوانی های مختلف یا مرتبط با افزایش سن را تقویت کنند.

محققان امیدوارند تولید این ماسک به بهبود عملکرد ورزشکاران در میادین مسابقه کمک کند؛ بطور مثال از طریق ماسک روی چشم امکان دنبال کردن حرکات توپ و بررسی عملکرد برای بازیکنان گلف در حین مسابقه فراهم می شود.

 

بهبود بینایی با ماسک Eidos Vision

 

 

 

بهبود بینایی با ماسک Eidos Vision

 

 

 

بهبود شنوایی با ماسک Eidos Audio

 

 

 

ماسک مرد آهنین با قابلیت بهبود شنوایی و بینایی
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲
بازدیدها 1,218
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 27240

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری