خانه » فناوری » هووی چوب بستنی پزشکان

هووی چوب بستنی پزشکان

به نظر می رسد دیگر زمان آن است که با چوب بستنی هایی که پزشکان برای دیدن انتهای حلق استفاده می کردند خداحافظی کنیم چرا که طراحان دستگاهی متفاوت برای ...

به نظر می رسد دیگر زمان آن است که با چوب بستنی هایی که پزشکان برای دیدن انتهای حلق استفاده می کردند خداحافظی کنیم چرا که طراحان دستگاهی متفاوت برای جایگزینی آن پیدا کرده اند.

به گزارش خبرشهری،  بسیاری از شما حتما به پزشک های گوش و حلق و بینی مراجعه کرده اید. در مطب این پزشک ها چیزی که همیشه پیدا میشود چوب هایی مانند چوب بستنی است که به کمک آن ها می توانند انتهای حلق را ببینند.

این وسیله ها از نظر بهداشتی کمی سالم به نظر نمی رسند با اینکه به طور یک بار مصرف وجود دارند اما هیچوقت حس خوبی را به بیمار القا نمی کنند. طراحان این بار دستگاهی برای از بین بردن این مشکل تولید کرده اند.

گروهی از طراحان چینی به تازگی دستگاهی به نام “E-Spatula” طراحی کرده اند که می تواند چندین وسیله پزشکی را تنها در یک دستگاه به دکترها ارائه دهد تا هم کار آن ها راحت تر باشد و هم مشتریان را راضی نگه دارد.

این دستگاه بدین صورت است که در قسمتی که وارد دهان میشود یک بخش یکبار مصرف وجود دارد که هر بار قابلیت تعویض دارد. همچنین در این نقطه یک چراغ قوه نیز برای دید انتهای حلق قرارداده شده است. این وسیله همچنین می تواند دمای بدن را در همان حال که روی زبان قرار دارد بیابد.

چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
بازدیدها 1,089
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 27080

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری