خانه » بین المللی » تلاش 300 ساله جوراب برای نفوذ به ارتش روسیه!

تلاش 300 ساله جوراب برای نفوذ به ارتش روسیه!

سربازان روسی از قرن 17 به این‌سو در جنگ‌های بسیاری شرکت داشته‌اند؛ جنگ‌های 7 ساله، حمله ناپلئون به فرانسه، جنگ کریمه و دو جنگ جهانی. در این سال‌ها روسیه وارد ...

سربازان روسی از قرن 17 به این‌سو در جنگ‌های بسیاری شرکت داشته‌اند؛ جنگ‌های 7 ساله، حمله ناپلئون به فرانسه، جنگ کریمه و دو جنگ جهانی. در این سال‌ها روسیه وارد جنگ‌های بسیاری شده است اما هنوز هم بعد از گذشت 300 سال جوراب نتوانسته در میان سربازان روسی جایگاهی داشته باشد و مورد استقبال آنها قرار گیرد.

به گزارش خبرشهری به نقل از جهان، پورتیانکی دستمالی که روس‌ها از زمان پطر کبیر به جای جوراب به پاهای خود می‌بندند هنوز هم جایگاه خود را در میان سربازان و مردم روسیه حفظ کرده است و در قرن بیست و یک هم سربازان زیادی هستند که از این پاتاوه‌ها به جای جوراب استفاده می‌کنند.

زمانی که در سال 1945 ارتش آمریکا خود را به نزدیکی رود آلب رساند، بسیاری از سربازان آمریکایی با دیدن سربازان روسی تعجب کرده بودند که چگونه سربازان ارتش سرخ پاهای خود را به جای جوراب در داخل پاتاوه و دستمال قرار می‌دهند.

این دستمال‌ها به دلیل ارزانی، سریع بودن در شست‌وشو، خشک شدن و تعمیر کردن هنوز هم جایگاه خود را در میان ارتش و مردم روسیه حفظ کرده‌اند. این امر منافع اقتصادی برای روسیه داشته است و آن اینکه سرمایه‌های این کشور را به سمت تولید جوراب سوق نداده است.

این پاتاوه‌های روسی برای بسته شدن نیاز به مهارت دارند. فرد باید آنها را محکم به دور پای خود بپیچد زیرا در غیر این صورت پای فرد دچار جراحت می‌شود. بر اساس قوانین ارتش روسیه، سربازان باید در مدت زمان 45 ثانیه آماده باشند؛ از این‌رو پوشیدن این پاتاوه‌ها مهارت خاصی می‌طلبد.

اما پورتیانکی این روزها پس از 3 سده به پایان خط رسیده است و از سال 2007 به این‌سو و اصلاحاتی که در ارتش روسیه به اجرا در آمده است، در حال کنار رفتن و پیوستن به تاریخ است. سرگئی شوریگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرده است که تا پایان سال 2013 دیگر پاتاوه از ارتش جمع خواهد شد.

 

پورتیانکی
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲
بازدیدها 1,304
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 26700

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری