خانه » خودرو » انتخاب جگوار F تایپ به عنوان بهترین طراحی سال 2013

انتخاب جگوار F تایپ به عنوان بهترین طراحی سال 2013

مدلهای اسپرت با نشان S قادرند قدرت بیشتری در حد 380 اسب بخار تولید کنند. این توان برای رساندن خودرو به سرعت 275 کیلومتر بر ساعت و شتاب 4.8 ثانیه ...

مدلهای اسپرت با نشان S قادرند قدرت بیشتری در حد 380 اسب بخار تولید کنند. این توان برای رساندن خودرو به سرعت 275 کیلومتر بر ساعت و شتاب 4.8 ثانیه کافیست.قیمت پایه مدل شش سیلندر 69 هزار دلار است که در مدل S این قیمت به 81 هزار دلار می رسد. مدلهای 8 سیلندر هم از 92 هزار دلار اتیکت می خورند.

به گزارش خبرشهری ، جایزه بهترین طراحی خودروی سال توسط 66 داور عضو از سراسر جهان و از بین 43 مدل خودرو نهایتا به خودروی اسپرت جدید جگوار تعلق گرفت. F-Type با فاصله دو محور طولانی، پوزه بلند، دنباله کوتاه و گلگیرهای برجسته و چهره ای عضلانی توانسته انتظار طرفداران جوانتر جگوار را برآورده سازد و کمی چهره این گربه پیر دو رگه انگلیسی-هندی را تازه کند.این خودرو در دو مدل شش و هشت سیلندر ساخته می شود. مدل شش سیلندر با موتور 3 لیتری خورجینی و توان 340 اسب بخار قادر است به شتاب 5.1 ثانیه ای و حداکثر سرعت 260 کیلومتر بر ساعت دست یابد. مدلهای اسپرت با نشان S قادرند قدرت بیشتری در حد 380 اسب بخار تولید کنند. این توان برای رساندن خودرو به سرعت 275 کیلومتر بر ساعت و شتاب 4.8 ثانیه کافیست. در سوی دیگر موتور هشت سیلندر استاندارد 5 لیتری قادر است 495 اسب بخار قدرت تولید کند. قیمت پایه مدل شش سیلندر 69 هزار دلار است که در مدل S این قیمت به 81 هزار دلار می رسد. مدلهای 8 سیلندر هم از 92 هزار دلار اتیکت می خورند.
  

طراحی داخل خودرو حتی از چهره بیرونی آن هم جذابتر است. کنسول، فرمان و حتی صندلی ها بسیار جذاب و اسپرت طراحی شده اند و تجربه ای لذت بخش از رانندگی و سواری را به همراه می آروند.
یان کالوم سرپرست طراحی جگوار در مورد این خودرو می گوید: «هیچ پروژه طراحی دیگری همانند طراحی F-Type برای من لذت بخش نبود. نگاه روبه جلو در طراحی خودرو باعث احساس رضایت تیم طراحی شده بود. زیبایی خطوط و فرم خالص و ناب جگوار نیز نشان از ارزش دادن به اصالتهای این شرکت بود و من افتخار می کنم که هیئت داوران این ارزشها را شناخته اند».این جایزه توسط مدیر تجاری جگوار در نمایشگاه خودروی نیویورک دریافت شد. او نیز عقیده دارد که بیش از 50 سال از طراحی جگوار را در معماری این خودرو می توان دید
 خبرنگاران

 

دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۲
بازدیدها 2,051
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 25891

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری