خانه » خودرو » ایده طراح سابق ب ام و برای نسل آینده مینی

ایده طراح سابق ب ام و برای نسل آینده مینی

سانی لیم (Sonny Lim)، طراح ارشد سابق ب ام و در سنگاپور، طرح‌هایی از ایده خود برای نسل سوم مینی منتشر کرده است. مینی تأیید کرده که در حال کار بر ...

سانی لیم (Sonny Lim)، طراح ارشد سابق ب ام و در سنگاپور، طرح‌هایی از ایده خود برای نسل سوم مینی منتشر کرده است.

مینی تأیید کرده که در حال کار بر روی نسل بعدی مدل‌های وان و کوپر است که اصلی‌ترین و پرفروش‌ترین خودروهای این کارخانه است اما این ماشین تا پایان سال آینده میلادی رونمایی نخواهد شد.
طراح سابق ب ام و معتقد است ظاهر این ماشین بسیار ساده است و در تزیین آن از قطعات آب‌کروم یا پلاستیکی استفاده نخواهد شد.

 

ایده طراح سابق ب ام و برای نسل آینده مینی

 

آقای لیم طرح خود را زیرو یا صفر نامیده است. دلیل این نامگذاری «بازگشت به نقطه صفر» و الهام از اولین نسل مینی است. زیرو همچنین نشانه‌ای از «زیرو فت» یا «بدون چربی» است. طراح می‌گوید این خودرو تنها ۸۴۰ کیلوگرم وزن دارد و به همین دلیل میزان تولید آلودگی آن کم خواهد بود.
این خودرو با طول ۳۵۷۱ میلی‌متر کمی کوچکتر از مینی‌ کوپر است، اما از مینی راکت‌من بزرگ‌تر است. {+} راکت‌من کانسپتی از یک مدل مینی بود که قرار بود کوچکتر از مینی کوپر باشد اما پروژه ساخت آن لغو شد.
سانی لیم می‌گوید: «رقیبانی مثل آئودی A1، فیات ۵۰۰ و سیتروئن دی‌اس‌۳ باعث شده‌اند مینی جذابیت و همینطور سهمش از بازار را از دست بدهد. مینی اکنون تلاش می‌کند با کمک برچسب‌ها و قطعات پلاستیکی اضافی همچنان جذاب و متفاوت بماند در حالی که این کار خودرو را بیشتر به یک اسباب‌بازی شبیه می‌کند.»

 

ایده طراح سابق ب ام و برای نسل آینده مینی

 

او می‌گوید نسل بعدی مینی از موتورهایی سه سیلندر توربوشارژ ساخت ب ام و نیرو می‌گیرد. ماشین‌ها هم بر پلتفرم اف ساخت کارخانه آلمانی سوار خواهد شد.
طراح سابق ب ام و پیش‌بینی می‌کند با این پلتفرم، مینی می‌تواند مدل‌های چهار در هم بسازد تا بتواند بهتر با آئودی A1 رقابت کند و همینطور نگاهی هم به خریداران مرسدس بنز کلاس A داشته باشد.
یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 2,804
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 2572

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری