خانه » سلامت » هشدار! شیوع MS در میان نوجوانان

هشدار! شیوع MS در میان نوجوانان

یک متخصص مغز و اعصاب گفت: بیماری MS درمان قطعی ندارد و جدیدا گریبان‌گیر جوانان کم سن و سال می‌شود.  محمد علی اکبریان  گفت: بیماری MS یک بیماری است که احتمال ...

یک متخصص مغز و اعصاب گفت: بیماری MS درمان قطعی ندارد و جدیدا گریبان‌گیر جوانان کم سن و سال می‌شود. 7137.jpg

محمد علی اکبریان  گفت: بیماری MS یک بیماری است که احتمال می‌رود بیماری خود ایمنی باشد؛ یعنی بدن سلول خود را کم کم از بین می‌برد که علت این امر ناشناخته است.

وی افزود: روی سلول‌های عصبی روکش رشته‌های عصبی وجود دارد که اگر این رشته‌ها از بین برود به صورت تکه تکه در قسمت‌های مختلف عصبی آسیب می‌بیند. همچنین اگر این رشته‌های عصبی در مسیر بینایی چشم از بین برود، منجر به کوری کامل می‌شود.

این متخصص مغز و اعصاب ادامه داد: البته اختلال بینایی و اختلال تعادل داشتن به معنای این نیست که حتما فرد دچار بیماری MS شده است. از علائم اصلی این بیماری می‌توان به کرختی و سستی دست و پا اشاره کرد.

اکبریان تصریح کرد: این بیماری درمان دارد اما درمانی که قطعی باشد هنوز دیده نشده است. یک درمان جزئی وجود دارد که از شدت بیماری کم می‌کند؛ البته این بیماری با دارو درمانی بهبود می‌یابد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این بیماری جدیدا گریبان‌گیر جوانان کم سن و سال جامعه می‌شود و به ندرت ممکن است در سنین بالا ایجاد شود./خبرنگاران

دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۲
بازدیدها 1,145
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 25548

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری