خانه » فناوری » «دستبند ضد آدم‌ربایی» امدادگران ساخته شد

«دستبند ضد آدم‌ربایی» امدادگران ساخته شد

امدادگرانی که گروگان گرفته می‌شوند می‌توانند از این پس جان خود را با دستبندهای فناوری پیشرفته که از شبکه‌های اجتماعی برای آگاه سازی میلیونها تن از یک بحران گروگانگیری استفاده ...

امدادگرانی که گروگان گرفته می‌شوند می‌توانند از این پس جان خود را با دستبندهای فناوری پیشرفته که از شبکه‌های اجتماعی برای آگاه سازی میلیونها تن از یک بحران گروگانگیری استفاده می‌کند، نجات دهند. 4-1242.jpg

این دستگاه با فناوری ناوبری ماهواره‌ای تجهیز شده و به رسانه‌های اجتماعی مرتبط بوده تا بتواند طی چند ثانیه یک حمله را اطلاع‌رسانی کند.

اولین دستبندهای «پروژه ناتالیا» قرار است در روزهای آینده در تلاش برای حفظ جان افراد در مناطق جنگی که خطر گروگانگیری زیاد است، رونمایی شود.

گروه تولید کننده این دستبندها اعلام کرده است که این دستگاه‌های زبر در زمان مورد تهدید قرار گرفتن فرد بطور دستی قابل فعالسازی بوده یا در صورت برداشتن آن به زور می‌توان بطور خودکار آنرا بکار انداخت.

هر دستگاه به فناوری تلفن همراه مجهز بوده که آن را قادر به ارسال یک پیام سریع به هر دستگاه نزدیک و به دفاتر مرکزی ردیاب کرده که در آنجا این حمله تائید شده و سپس پیام ارسالی بر روی سایتهای شبکه اجتماعی منتقل می‌شود.

در همان زمان، این دستبند موقعیت مکانی فرد را فورا منتشر می‌کند تا تیمهای نجات بتوانند محل وقوع حمله و زمان آن را شناسایی کنند.

این زنگ هشدار شخصی که نام خود را از ناتالیا استمیرووا، که جان خود را در سال 2009 در قفقاز شمالی از دست داد، گرفته است، این هفته به پنج امدادگر در استکهلم سوئد اهدا خواهد شد.

اما به گفته این گروه، برای نجات جان افراد زیادتر، به سرمایه‌گذاری بیشتر در این حوزه نیاز است. این پروژه قصد دارد 55 امدادگر را در 18 ماه آینده به این دستبندهای هشدار مجهز کند./ایسنا

یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۲
بازدیدها 1,317
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 25449

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری