خانه » مطالب جالب » تصاویر دلفینهایی که به ماهیگیران کمک می‌کنند

تصاویر دلفینهایی که به ماهیگیران کمک می‌کنند

روابط انسانها و دلفینها در شهر لاگونا، برزیل شکل عجیبی به خود گرفته و حتی دانشمندان نیز علت آن را درک نکرده‌اند، چرا که دلفینهای این منطقه یک گروه کوچک ...

روابط انسانها و دلفینها در شهر لاگونا، برزیل شکل عجیبی به خود گرفته و حتی دانشمندان نیز علت آن را درک نکرده‌اند، چرا که دلفینهای این منطقه یک گروه کوچک از ماهیگیران را در رسیدن به ماهی‌ها یاری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک گروه از دلفینهایی که به آنها دلفینهای پوزه بطری گفته می شود با تکان سر و دم خود شاه ماهی ها را به سمت ماهیگیرها هدایت می کنند، سپس به ماهیگیرها آب می پاشند تا به آنها بگویند که صید آنها آماده است.

براساس اظهارات ماهیگیران محلی و محققانی که دو سال به مشاهده این رفتار پرداخته اند و تلاش کرده اند توضیحی برای آن پیدا کنند، این رفتار عجیب دلفینهای پوزه بطری طی نسلها ادامه یافته است.

 

دلفینهای پوزه بطری در شهر لاگونا برزیل به ماهیگیران کمک می کنند که کار خود را انجام دهند، اما علت این کمک هنوز برای دانشمندان به صورت یک راز باقی مانده است

درحالی که دلفینها به آهستگی شاه ماهی ها را داخل تورها هدایت می کنند، ماهی هایی که از آب بیرون می پرند به چشم می خورند

در این تصویر گرافیکی ، نقاط سفید نشان دهنده دلفینهای یاری رسان، نقاط خاکستری نشان دهنده ماهی ها و نقاط سیاه نشان دهنده قایقهای ماهیگیران درحال انتظار است

ماهیگیران در صف و در انتظار کمک دلفینها

ماهی ها داخل تور شده اند، این لحظه ای است که ماهیگیران تورها را کشیده و ماهی های خود را بدست می آورند

محققان با انتشار مقاله ای درباره ساختارهای جامعه دلفینهای پوزه بطری که به ماهیگیران کمک می کنند این رفتار را توضیح داده اند.

محققان دریافتند که از هر 150 دلفین، 50 دلفین به ماهیگیران کمک می کنند و سایرین کنار می مانند.

دلفینها پس از کمک به ماهیگیران منطقه را ترک می کنند

این 50 دلفینی که به ماهیگیران کمک می کنند درست مثل سگ گله عمل می کنند، سگی که تلاش می کند گله را گردهم جمع کند و این دلفینها تلاش می کنند شاه ماه ها را ( ماهیهای کوچک و نقره ای رنگ ) را به سمت ماهیگیران هدایت کنند.

وقتی دلفینها نزدیک می شوند سر یا دم خود را به آب می زنند و این لحظه ای است که ماهی ها داخل تور ماهیگیران افتاده است.

محققان دریافته اند که این 50 دلفین اجتماعی ترین دلفینها در جامعه خود هستند و از سوی دیگر می خواهند بدانند که چگونه می توان دلفینهای جوان را تربیت کرد تا به این شیوه اجتماعی شوند.

این مسئله که کمک به ماهیگیران چه نفعی برای دلفینها دارد، هنوز برای محققان به عنوان یه راز باقی مانده است چرا که دلفینها در این فرآیند هیچ غذایی کسب نمی کنند.

 

شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,942
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 2513

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری