خانه » شهر من » كاهش تا12درجه‌اي دما در برخي نقاط بارش شديد برف و باران و كولاك در11استان

كاهش تا12درجه‌اي دما در برخي نقاط بارش شديد برف و باران و كولاك در11استان

مدير كل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي نسبت به كاهش تا 12 درجه‌اي دما در برخي نقاط كشور و بارش شديد برف و باران و كولاك در 11 استان ...

مدير كل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي نسبت به كاهش تا 12 درجه‌اي دما در برخي نقاط كشور و بارش شديد برف و باران و كولاك در 11 استان كشور هشدار داد.

مهندس عبدالرضا اميدوار شهري روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «محيط زيست» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: بر اساس نقشه‌هاي پيش‌يابي روند افزايش دما براي اغلب نقاط كشور بويژه سواحل جنوبي درياي خزر و وزش باد نسبتا شديد براي استان اردبيل و سواحل غربي درياي خزر تا ظهر پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

وي افزود: بر اين اساس بارش‌هاي پراكنده كه از روز چهارشنبه آغاز شده است در روز پنجشنبه نيز در دامنه‌هاي زاگرس، شمال غرب و غرب و پنجشنبه در دامنه‌هاي البرز پيش‌بيني مي‌شود. همچنين از بعدازظهر پنجشنبه بارش پراكنده در سواحل غربي درياي خزر آغاز و در شمال غرب، غرب و دامنه‌هاي مركزي زاگرس بارش‌ها تقويت خواهد شد و از اواسط روز جمعه با ريزش هواي سرد بارش در سواحل جنوبي درياي خزر تشديد خواهد شد كه بتدريج دامنه بارش‌ها به شمال شرق نيز كشيده خواهد شد.

مدير كل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور تاكيد كرد: از روز جمعه تا دوشنبه كاهش قابل ملاحظه دما در نيمه غربي و نيمه شمالي رخ خواهد داد و تا روز شنبه در برخي مناطق غربي پديده باد و گرد و خاك وجود خواهد داشت ولي با تقويت بارش‌ها در شمال غرب و غرب در روز جمعه از ميزان گرد و خاك در اين نواحي كاسته خواهد شد.

وي به اخطاريه ويژه سازمان هواشناسي اشاره كرد و به ايسنا گفت: بر اين اساس طي روزهاي پنجشنبه، جمعه و شنبه در بيشتر نقاط كشور سرعت وزش باد افزايش مي‌يابد كه اين شرايط سبب اختلال در پرواز سطوح پائين به ويژه پرواز بالگردها خواهد شد.

مدير كل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور افزود: از اواخر پنجشنبه و طي روز جمعه در استانهاي آذربايجان غربي، كردستان، كرمانشاه، آذربايجان شرقي، اردبيل، زنجان و بتدريج از اواخر جمعه و طي روز شنبه در استانهاي اردبيل، گيلان، ‌مازندران، گلستان و خراسان شمالي بارش باران و برف تشديد مي‌شود؛ از اين روآبگرفتگي معابر عمومي و اختلال در تردد جاده‌هاي كوهستاني به سبب كولاك برف در اين مناطق دور از انتظار نيست.

وي تصريح كرد: طي روزهاي پنجشنبه و جمعه در بيشتر نقاط نيمه غربي بويژه سواحل غربي درياي خزر و سپس طي روزهاي جمعه و شنبه در نيمه شرقي دماي هوا بين 6 تا 12 درجه كاهش مي يابد و هواي سرد در روز شنبه در نيمه غربي و در روز يكشنبه در نيمه شرقي ماندگار مي‌شود.

مدير كل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور به وضع هواي پايتخت در روز پنجشنبه اشاره و خاطرنشان كرد: بر اين اساس آسمان تهران در اين روز نيمه‌ابري تا ابري با بارش پراكنده و وزش باد خواهد بود كه حداقل و حداكثر دما در اين روز با 3 درجه كاهش به 5 و 15 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد. همچنين در روز جمعه آسمان پايتخت نيمه‌ابري تا ابري گاهي با بارش باران و وزش باد پيش‌بيني مي‌شود كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به 4 و 14 درجه سانتيگراد بالاي صفر خواهد رسيد.

وي به وضع هواي استان‌هاي مختلف در روز جمعه 12اسفند ماه اشاره كرد و گفت: بر اين اساس آسمان استان‌هاي آذربايجان شرقي ابري با بارش باران و برف و وزش باد،‌ آذربايجان غربي ابري با بارش باران و برف و وزش باد، اردبيل ابري با بارش باران و برف و وزش باد، اصفهان نيمه ابري تا ابري با بارش پراكنده و وزش باد، البرز نيمه‌ابري با بارش پراكنده و وزش باد، ايلام نيمه ابري بارش پراكنده و وزش باد و گرد و خاك، بوشهر نيمه ابري گاهي با وزش باد و گرد و خاك، تهران نيمه ابري با بارش پراكنده و وزش باد، چهارمحال و بختياري ابري با بارش برف و باران، خراسان شمالي نيمه ابري با بارش پراكنده و وزش باد، خراسان رضوي نيمه ابري با بارش پراكنده و وزش باد و خراسان جنوبي كمي ابري همراه با وزش باد و گرد و خاك خواهد بود.

مدير كل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور افزود: همچنين در اين مدت آسمان استان‌هاي خوزستان نيمه ابري با بارش پراكنده وزش باد و گرد و خاك، زنجان ابري با بارش باران و برف و وزش باد، سمنان نيمه ابري با بارش پراكنده وزش باد، سيستان و بلوچستان كمي ابري همراه با وزش باد نسبتا شديد و گرد و خاك، فارس نيمه ابري با وزش باد و گرد و خاك و بارش پراكنده، قزوين ابري با بارش باران و برف و وزش باد، قم كمي تا نيمه ابري با وزش باد، كردستان ابري با بارش باران و برف وزش باد، كرمان كمي ابري با وزش باد نسبتا شديد گرد و خاك، كرمانشاه ابري با بارش باران و برف و وزش باد، كهگيلويه و بويراحمد نيمه ابري با بارش باران و برف و وزش باد نسبتا شديد گرد و خاك، گلستان نيمه ابري تا ابري با بارش پراكنده، گيلان ابري با بارش باران و وزش باد، لرستان ابري با بارش برف و باران و وزش باد، مازندران ابري با بارش باران و وزش باد، مركزي ابري با بارش برف و باران، هرمزگان صاف گاهي با وزش باد و گرد و خاك، همدان ابري با بارش برف و باران و وزش باد و يزد كمي ابري گاهي با وزش باد و گرد و خاك پيش‌بيني شده است.

چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,408
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 249

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری