خانه » مطالب جالب » تصاویری از شبنمهای بهاری/ نزدیکترین نما از چشم انسان

تصاویری از شبنمهای بهاری/ نزدیکترین نما از چشم انسان

تصویربرداری ماکرو به عنوان عکاسی از نمای نزدیک، بطور معمول از سوژه‌های کوچک می تواند دریچه های تازه ای از طبیعت اطراف را پیش روی چشم ما بیاورد، تصاویر شبنم های صبحگاهی بهار، زندگی مورچه ها، صورت مگسهای خانگی و چشم انسان از جمله تصاویر ماکرو سال گذشته است که مورد توجه قرار گرفته است.

قطرات آب سوار بر قاصدکهای بهار

به گزارش خبرنگار مهر، عکاسان خوش ذوق تصاویری ماکرویی تهیه کردند که زیبایی شبنمهای صبحگاهی سوار بر قاصدکهای بهار را به رخ می کشند این عکس ها با استفاده از لنزهای ماکرو گرفته شده است.

با استفاده از لنزهای ماکرو، فلاشها و جلوه های ویژه ای چون ژل های رنگی پس زمینه این تصاویر تماشایی تهیه شده است.

شارون جان- استون، این عکسهای ماکرو را از شبنمهایی که سر قاصدکها قرار می گیرند گرفته است


برای تهیه عکسهای ماکرو به لنزهای ویژه نیاز است

تصاویر میکروسکوپی از نبرد هیولاها درون یک قطره آب

یک فارغ التحصیل هنرهای چندرسانه ای نیز در یک ویدیوی میکروسکوپی از چگونگی نبرد میان کوچکترین ارگانیسمهایی که درون یک قطره آب زندگی می کنند پرده برداشت.

“کلمنز ویرث”، فارغ التحصیل هنرهای چندرسانه ای دانشگاه علوم کاربردی سالزبورگ در اتریش، فیلم مهیجی از دنیای مخوف زندگی میکروسکوپی درون یک قطره آب تهیه کرده است.

“ویرث” این فیلم را که “امپراتوری میکرو” نامیده است به عنوان “صحنه ای از مبارزه مولکولی”، “میدان رزم میتوکندریال”، “حماسه زیرسلولی” و “یک تجربه میکرو سینمایی واقعی” توصیف کرده است.

یکی از میکروبهای این فیلم، “ولوکس” (Volvox) نام دارد از حدود 200 میلیون سال قبل زندگی می کند

تکنیک – “کلمنز ویرث” از تکنیک “میدان تاریک میکروسکوپی” استفاده و برای تهیه این فیلم یک دوربین کانن 5dmarkII را به یک میکروسکوپ متصل کرده است

وقتی گرفتن هر عکس 4ساعت طول می‌کشد

مورچه ای روی یک سنگریزه نشسته و قلمرو خود را نظارت می کند و قطره آبی که روی سطح آب می‎چکد، تصاویری از زندگی حشرات چند میلیمتری هستند که لنز دوربین ” لی پی لینگ” به روش عکاسی ماکرو ثبت کرده است. لی پی لینگ از مالزی این تصاویر روشن و رنگی را در باغ شخصی خود در مالزی گرفته است.

این عکاس با استفاده از آب، گل ، چمن و همچنین نور و رنگهای طبیعی محیط زیست برداشت زیبایی در جهان ماکرو خلق کرده است.

زندگی آرام یک مورچه، تصویر زیبای عکاسی ماکرو بینش حقیقی به زندگی حشرات فراهم کرده است

لینگ با استفاده از آب، گلها و چمن به عنوان صحنه مناسب آنها را با نور طبیعی و رنگها محیط ترکیب کرده است

تصاویری از کریستالهای یخزده روی بدن سنجاقکها

تکنیک عکاسی ماکروگرافی جزئیات دقیق و خیره کننده ای از سنجاقکها و حشرات ارائه داده که با شبنم صبحگاهی کریستالی و یخ زده به نظر می رسند.

قطرات کوچک آب زیبایی سنجاقک را دو برابر کرده و جزئیات رنگهای قرمز، نارنجی، سبز و آبی این حشرات پرنده را به چشم می رساند.

این تصاویر انیمیشنهای پیکسار را به ذهن متبادر می کند، چرا که مشاهده سنجاقکهای رنگارنگی که هزاران قطره آب به بدنش چسبیده با روند عادی زندگی روزمره فاصله بسیاری دارد.

زندگی زیبای زنبورهای بی عسل

شاید زنبورهایی که عسل تولید نمی‌کنند به علت ترس از نیش زدن جزء حشرات منفور باشند اما این تصاویر خارق العاده می‌تواند نشان دهد که اگر نور درست هنگام عکاسی وجود داشته باشد، زندگی این زنبورها نیز زیبا به نظر می رسد.

این تصاویر چشمگیر، زندگی این حشرات را از چشم اندازی متفاوت نشان می دهند و بعد آرامش و زیبایی زنبورهای متواضع را در دوربین قاب گرفته است.  ایرینا کوزورگ عکاس این تصاویر پس از نصب تجهیزات عکاسی ماکروی خود در حیات خانه اش با استفاده از غذای شیرین چون تمشک این زنبورها را به سمت خود کشیده است.

نمای نزدیک از حشرات خانگی

بسیاری از ما هر روز با هجوم حشرات خانگی رو به رو هستیم، حشراتی که به سادگی آنها را از بین می بریم تا از شر آنها رهایی یابیم اما نگاه کردن به مجموعه ای از نمای نزدیک صورت این حشرات خالی از لطف نیست.

درحالی که ما اغلب عنکبوتها و مگسهای خانگی را از بین می بریم، یک عکاس اقدام به گرفتن نمای نزدیک از صورت این حشرات خانگی کرده است.  پائولو رودریگز از روش عکاسی ماکرو استفاده کرده تا جلوه های بیشتری از جهان اطرافمان را که با چشم غیر مسلح نمی توانیم ببینم به ما نشان دهد.

جزئی‌ترین تصاویر از چشم انسان

وقتی که به کره چشم فکر می کنیم ممکن است یک کره مرمرین نرم را در نظر بیاوریم، اما جزئی ترین تصاویر نمای نزدیک از چشم مسئله دیگری را درباره کره چشم بیان کرده است.

مشاهده این تصاویر هیجان انگیز جزئی کمترین موضوعی که به ذهن تداعی می کند این است که اینها بخشی از آناتومی بدن انسان باشند، چرا که این تصاویر بیشتر شبیه چشم اندازهای حفره حفره دهانه های آتش فشانی است.  این تصاویر نشان دهنده بافت پیچیده ای است که در عنبیه چشم مشاهده می شود، قسمتی از چشم که به آن ویژگیهای جذاب و منحصر به فردی ارائه کرده است.

چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۲
بازدیدها 2,183
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 24837

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری