خانه » خودرو » بررسی کامل Audi S5 مدل کوپه ۲۰۱۳

بررسی کامل Audi S5 مدل کوپه ۲۰۱۳

اولین مدل سال ۲۰۱۳  S5 coupe میباشد که دارای موتور ۴٫۲ لیتری V8  که صدای خوبی دارد ومیتواند ۳۸۴ اسب بخار تولید کند.  برای سال ۲۰۱۳ A5 و S5 تغییراتی ...

اولین مدل سال ۲۰۱۳  S5 coupe میباشد که دارای موتور ۴٫۲ لیتری V8  که صدای خوبی دارد ومیتواند ۳۸۴ اسب بخار تولید کند.  برای سال ۲۰۱۳ A5 و S5 تغییراتی نسبی به همراه داشته اند که نمای جلوی ماشین جدید ، پنجره های مشبک و زاویه دار ، چراغهای LED که تاکید نور آنها به جلو است ، از جمله این تغییرات میباشند. من قول میدهم که این طراحی برای ماشینهای A5/S5 نمای نرم تر وبیشتر شیطانی در شب ایجاد میکند.

هرچند که برای مدل S5 کوپه ، یک تغییر بزرگ زیر هود آن وجود دارد که جایگزینی یک موتور سوپرشارژر شده ۳٫۰ لیتری V6 به جای V8 میباشد. نتیجه قدرت ۳۳۵ اسب بخاری است که نسبت به مدل قبلی خود ۲۱ واحد کمتر شده است ، اما گشتاور آن مقدار ثابت ۳۲۵ lb-ft باقی مانده است. همچنین در این موتور به علت تغییر از حالت V8 به V6 شاهد کاهش حداکثر دور موتور از ۳,۵۰۰ به ۲,۹۰۰ میباشیم. البته با وجود گیربکس دستی ۶ سرعته ، شتاب آن برای رسیدن از ۰ به ۱۰۰ (کیلومتر در ساعت) در ۵ ثانیه صورت میگیرد.

البته جایگزینی یک موتور پرقدرت در ازای  یک موتور ضعیف تر فقط به خاطر جنبه اقتصادی آن میباشد . ولی کسانی که به هنوز به موتور V8 آن علاقه دارند ، میتوانند با کمی صبر و پول بیشتر مدل RS5 آنرا خریداری کنند که به زودی به بازار عرضه میشود. در این مدل موتور آن بهینه شده است تا قدرت آن در ۸,۲۵۰ دور موتور به ۴۵۰ اسب بخار برسد.

گفتیم که جعبه دنده آن دارای ۶ سرعت دستی است که بسیار روان حرکت میکند ولی طول حرکت آن زیاد است ، هرچند در بازار میتوانید جعبه دنده های کوتاهتری برای آن پیدا کنید . پدال کلاچ آن نیز کاملا واضح میباشد ولی قرار گرفتن آن در عمق ماشین ، کمی کار را برای بعضی مشکل میکند.ولی من این حالت را دوست دارم.

سیستم فرمان الکترومکانیکی آن سنگین ، واکنشی و اغلب بازخورد خوبی هنگام حرکت دارد . این سیستم به همراه سوسپانسیون آن ، توانایی کنترل ۳,۸۰۰ پوند علاوه بر کوپه آن و چسبندگی زیادی وقتی آنرا به کناره ها میبرید ، دارد. یک کوپه ای که مجموعا ۳,۸۵۸ پوند را حمل میکند ، اصلا سبک به نظر نمیرسد ، ولی S5 آنرا سبک جلوه میدهد تا وزن هایی که نوشته میشوند همیشه اشتباه به نظر آیند.

در کابین آن به جز تجدید نظر در مورد میزان فضای داخلی آن ، تغییر خاص دیگری صورت نگرفته است . Audi اغلب اوقات برای ساخت ماشینهای خود از مواد اولیه با کیفیت بالا و طرح آن برای کنترلر MMI ، بسیار مناسب طراحی شده است که سرگرمی خوبی در بین دیگر خودروسازان  به حساب می آید . صندلی های جلو بسیار راحت طراحی شده اند به گونه ای که اطراف آنرا به خوبی پشتیبانی میکند و برای مسافت های طولانی بسیار مناسب است .

چراغهای LED آ ن ممکن است ابتدا نامتعارف به نظر آیند ، ولی هنگامی که در جاده قرار میگیرید ، احساس بسیار مناسبی به شما دست میدهد . موتور آن توانایی تولید قدرت در هر میزان دوری میباشد . فرمان آن هنگام پارک کردن بسیار راحت است ، اما هنگام سرعت گرفتن و یا حالت راحت ، کمی بالا می آید که به نرمی رانندگی مربوط میشود.

۲۰۱۳ Audi S5 Prestige coupe

بهترین قیمت : $۵۱,۷۹۵

مشخصات موتور :  ۶ سرعت دستی  ، ۳ لیتر supercharged V6

خروجی :  ۳۳۳ اسب بخار ، ۲۹۰۰ rpm

قابلیت حمل : ۳,۸۵۸ lb

Fuel Economy (EPA /Highway/Combined): 17/26/20 mpg

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۲
بازدیدها 1,471
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 24702

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری