خانه » خانواده » با جوراب هایتان وارد خانه نشوید!

با جوراب هایتان وارد خانه نشوید!

یافته های جدید دانشمندان نشان می دهد جوراب هایی که مدت زمانی طولانی در پاهایتان و در کفش بوده اند منبع بزرگی از آلودگی ها هستند.

به گزارش سایت خبرشهریبه نقل از هلت نیوز؛ توصیه می شود هنگام رسیدن به خانه با جوراب روی فرش ها نیایید زیرا باعث نفوذ آلودگی هادر فرش های منزلتان می شوید.

در هر پا هزاران غدد ترشح کننده عرق وجود دارد که ترشح آن خصوصاً در روزهای گرم سال بیشتر می شود معمولاً این ترشحات بی بو و حاوی ترکیباتی چون چربی و پروتئین هستند که به صورت سموم از بدن دفع می شوند. میزان دفع این سموم هنگامی که پا در کفش و در حال راه رفتن است افزایش می یابد و سبب می شود این سموم وارد جوراب ها شوند و در آن نفوذ کنند جوراب ها مخصوصاً نمی توانند تا 72 ساعت باکتری های کثیف و آلوده را در خود نگه دارند به همین دلیل نباید با جوراب هایی که در کفش بوده اند روی فرش های منزل راه برویم.

پزشکان و متخصصان توصیه می کنند بعد از رسیدن به منزل حتماً پا و لای انگشتان، کف پای خود را با آب و صابون بشوییم و حتماً جوراب هایمان را نیز شسته و زیر نو مستقیم آفتاب قرار دهیم تا خشک شوند همچنین تا جایی که می توانید سعی کنید کفش هایتان را در هوای آزاد قرار دهید تا داخل آن خشک شود.

سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۱
بازدیدها 1,122
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 24267

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری