خانه » بازار » مسکن در مسیر کاهش قیمت؟ + جدول قیمت

مسکن در مسیر کاهش قیمت؟ + جدول قیمت

شواهد در بازار خرید و فروش مسکن حاکی از این خبر است که «برای خریداران مسکن ارزانی نزدیک است!» شاید کاهش قیمت پیش‌بینی شده به معنای ارزانی واقعی نباشد اما ...

شواهد در بازار خرید و فروش مسکن حاکی از این خبر است که «برای خریداران مسکن ارزانی نزدیک است!» شاید کاهش قیمت پیش‌بینی شده به معنای ارزانی واقعی نباشد اما حداقل تا اندازه‌ای قیمت‌های حبابی شکسته می‌شود.

دنیای اقتصاد در ادامه نوشت: عده‌ای از بنگاهداران مسکن در مناطق مختلف تهران اعلام کردند که در حال حاضر حجم معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی نزدیک به دو هفته‌ای است که به شدت کاهش پیدا کرده است چراکه تا دو هفته پیش معاملات مسکن مربوط به خرید و فروش از رونق نسبتا قابل ملاحظه‌ای برخوردار بود اما به یکباره اکثر خریداران از بازار خرید خود را کنار کشیدند. این دسته از مشاوران املاک نتیجه «مذاکرات 1+‌5» را موثر بر این وضعیت عنوان می‌کنند.

یکسری از فعالان بازار مسکن تاکید می‌کنند به محض اتمام مذاکرات 1+5 و زمزمه کم رنگ شدن تحریم‌ها و گوش به گوش شدن این احتمال، باعث شد تا بسیاری از متقاضیان از خرید منصرف شوند و بازار مسکن را ترک کنند. این دسته از متقاضیان با توجه به نقل قول‌ها ، خرید خود را به سال جدید موکول کرده اند. حتی این روزها دلالان در بازار مسکن «عصا به دست» راه می‌روند. یکی از بنگاهداران مسکن در شرق تهران در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: با این تفاسیر همچنان فروشنده‌ها مقاومت از خود نشان می‌دهند و راضی به کاهش هرچند جزئی قیمت پیشنهادی فروش نشده‌اند.

این مشاور املاک تصریح می‌کند: قیمت فروش واحدهای مسکونی امسال حدود 60 تا 70 درصد افزایش یافت و پیش‌بینی می‌شود اگر بازار مسکن با بی‌میلی خریداران همچنان رو‌به‌رو بماند‌، امکان دارد اوایل سال آینده قیمت‌های پیشنهادی فروش نزدیک به 15 تا 20 درصد افت پیدا کند.

 

جدول قیمت مسکن

 

انتهای پیام

 

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۱
بازدیدها 1,163
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 24212

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری