خانه » فناوری » در نمایشگاه فناوری آلمان چاپگر سه بعدی که شگفتی ساز شد

در نمایشگاه فناوری آلمان چاپگر سه بعدی که شگفتی ساز شد

چاپگر سه بعدی شگفتی ساز در نمایشگاه فناوری آلمان CeBIT توسط شرکت آلمانی فابستر ساخته شده که در ابتدا پلاستیک را آب می کند و از آن لایه های نازکی ...

چاپگر سه بعدی شگفتی ساز در نمایشگاه فناوری آلمان CeBIT توسط شرکت آلمانی فابستر ساخته شده که در ابتدا پلاستیک را آب می کند و از آن لایه های نازکی به ضخامت 88 میکرون  یا 0.088 میلیمتر تهیه می کند و پس از آن اجسام جامد فیزیکی را با جزئیاتی تأثیرگذار ارائه می کند.

براساس توضیحات فابین گراپ مدیر این پروژه، این سیستم درحال حاضر تنها توسط شرکتهای تجاری کوچک، معماریها، طراحان و مهندسان مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: از نظر تئوری هیچ محدودیتی برای شکل جسم تولید شده توسط این چاپگر وجود ندارد اما ظرفیت این دستگاه که در CeBIT عرضه شده، نهایت 22.5 در 22.5 در 21 سانتیمتر است.

چاپگر سه بعدی داخل خبر

با این دستگاه می توانید هرآنچه را که فکر می کنید بسازید. توانایی که به زودی به آن افزوده می شود تولید اجسام در چند رنگ مختلف و با چند ماده مختلف است.

زمان چاپ شدن یک شی با شی دیگر متفاوت است اما این دستگاه طی یک ساعت می تواند یک بطری کوچک پلاستیکی را ارائه کند.

این دستگاه با قیمت 2 هزار دلار به فروش می رسد اما براساس اظهارات مدیر پروژه همزمان با ارتقای این فناوری قیمت آن کاهش خواهد یافت.

گراپ گفت: قسمت سرگرم کننده آن طراحی و ساخت اشیاء مورد نظر هر کاربرد است، اگرچه می توان طرحهای از پیش آماده شده را از اینترنت دانلود کرد.

نمایشگاه سبیت بزرگترین نمایشگاه جهان برای بخش فناوریهای پیش رفته است که از امروز 15 اسفند تا شنبه 19 اسفند در شهر هانور در شمال آلمان برگزار می شود.

حدود 4100 نمایش دهنده از 70 کشور جهان در غرفه های این نمایشگاه حضور دارند.

سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۱
بازدیدها 1,801
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 23828

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری