خانه » علمی » تصویر هیولاهای کوچکی که با تازگی کشف شدند

تصویر هیولاهای کوچکی که با تازگی کشف شدند

بررسیهای بیولوژیکی در بنیاد خیریه درختان زندگی در اندرگان استیت در گلنموریستون نشان دهنده هشت گونه جدید است. این تحقیقات تعداد گونه هایی که در این منطقه ثبت شده را به ...

بررسیهای بیولوژیکی در بنیاد خیریه درختان زندگی در اندرگان استیت در گلنموریستون نشان دهنده هشت گونه جدید است.

این تحقیقات تعداد گونه هایی که در این منطقه ثبت شده را به بیش از 2800 مورد می رساند.

گونه های جدید داخل خبر

مگس اره ای، یک شته، دو نوع شته انگلی، سه پشه قارجی و یک نوع کرم ریز از جمله گونه های شناسایی شده بوده اند

این گونه ها که در یک زمین 40 کیلومتر مربعی در اینورس شایر کشف شده یک مگس اره ای، یک شته، دو نوع شته انگلی ، سه پشه قارجی و یک نوع کرم ریز بوده است.

دانشمندان در تحیقات سال 2012 نیز یک نوع گل ارکیده زیبا و نادر کشف کرده بودند که تاکنون در منطقه اسکاتلند مشاهده نشده بود.

با اکتشافهای تازه در این منطقه تعداد گونه های ثبت شده به 2815 مورد از جمله 269 گیاه، 341 گلسنگ، 92 پرنده، 20 پستاندار، 354 سوسک، 207 پروانه و 125 مگس می رسد.

آلن واتسون فیترستون مدیر اجرایی بنیاد خیریه درختهای زندگی اظهار داشت: مسئله تعجب برانگیز تنوع زندگی در داندرگان است که تأکیدی بر اهمیت حیاتی کارهایی است که باید برای حفظ منابع طبیعی و حفظ و ارتقای این مناطق انجام داد.

وی افزود: این اکتشافها نه تنها نشان دهنده اهمیت تنوع بیولوژیکی این منطقه است بلکه نشان می دهد هنوز هم باید موضوعات بسیاری را درباره تنوع زیستی اسکاتلند مورد مشاهده قرار دارد.

برخی از 67 گونه کشف شده در این منطقه از اولویتهای حفظ و نگاه داری در داندرگان محسوب می شود. این منطقه از سوی محققان به عنوان دنیای گمشده حیات وحش تعبیر شده است.

مهر

سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۱
بازدیدها 1,576
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 23820

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری