خانه » فناوری » ساخت زیردریایی خانوادگی 5 نفره

ساخت زیردریایی خانوادگی 5 نفره

« C-Explorer 5 » که با 5 سرنشین می‌تواند تا عمق 300 متری آب پایین برود، اولین لیموزین زیردریایی جهان نام گرفته است. این زیردریایی 6 . 1 میلیون پوندی ...

« C-Explorer 5 » که با 5 سرنشین می‌تواند تا عمق 300 متری آب پایین برود، اولین لیموزین زیردریایی جهان نام گرفته است. این زیردریایی 6 . 1 میلیون پوندی می‌تواند 8 ساعت و با حداکثر سرعت 3 گره‌دریایی در آب حرکت کند.

 

به گزارش سایت خبرشهری، خبرآنلاین در ادامه نوشت: برای کسانی که مانند جیمز کامرون رؤیای سفر به زیر آب و تماشای بقایای کشتی‌های شکسته یا حتی تماشای دسته‌های ماهی را هنگام شنا در آب دارند، این لیموزین دریایی 6 . 1 میلیون پوندی (9 . 8 میلیارد تومان) می‌تواند یکی از راحت‌ترین و امن‌ترین راه‌های ممکن باشد.

این زیردریایی کوچک که C-Explorer 5 نام دارد و علاوه بر کاپیتان خود برای چهار سرنشین ساخته شده، از دستگاه تهویه هوا برخوردار است، باتری یون‌لیتیوم آن با ظرفیت بالا می‌تواند توان لازم برای هشت ساعت سفر را تأمین کند، تا عمق 300 متری آب پایین خواهد رفت و می‌تواند با سرعت نهایی سه گره دریایی حرکت کند.

این زیردریایی کوچک می‌تواند توسط دارندگان کشتی‌ها و قایق‌های تفریحی مورد استفاده قرار بگیرد. البته شاید پرداخت رقم 6 . 1 میلیون پوند برای آن خیلی عاقلانه به نظر نرسد؛ اما واقعیت این است که زیردریایی‌هایی در نیروی دریایی استفاده می‌شوند که صدها برابر گران‌ترند و حتی یک پنجره هم ندارند!

تصویر فوق، زیردریایی C-Quester 3 را نشان می‎دهد که بیشتر شبیه به یک صدف دوکپه‌ای زردرنگ است و نمونه به مراتب ارزان‌تری است. ظرفیت این زیردریایی کوچک تنها سه سرنشین است، می‌تواند تا عمق 100 متری آب پایین برود و 38 . 1 میلیون پوند قیمت‌گذاری شده است.

نکته جالب‌توجه در مورد C-Explorer 5 اینست که سرنشینان آن می‌توانند روی صندلی خود و از پشت سطح آکریلیک شفاف آن محیط آبی پیرامون خود را تماشا کنند. باتری یون‌لیتیوم به‌کارگرفته شده می‌تواند تا 8 ساعت توان مورد نیاز برای سفر را فراهم کند. اگر مشکلی در سطح آب به وجود بیاید باتری تا 96 ساعت اکسیژن مورد نیاز سرنشینان را تأمین خواهد کرد و امکان تعویض این باتری با نمونه‌ای که تا 16 ساعت در شرایط عادی کار می‌کند نیز پیش‌بینی شده است.

دو جفت پیشرانه 2 کیلوواتی وظیفه به حرکت درآوردن این زیردریایی را در جهت‌های عمودی و افقی به عهده دارند. خریداران می‌توانند یک جفت پیشرانه 2 . 1 کیلوواتی نیز برای تسهیل مانورهای زیردریایی خود سفارش دهند.

شرکت هلندی U-Boat Worx که سازنده این زیردریایی خانوادگی است، آنرا به عنوان اولین لیموزین زیردریایی جهان وارد بازار کرده است. این زیردریایی می‌تواند به تصویربرداری سونار، چراغ‌های ال. ای. دی، دوربینی با کیفیت اچ. دی و حتی یک دست مکانیکی برای دسترسی به فضای خارج از آن مجهز شود.

 

زیردریایی

 

انتهای پیام

 

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۱
بازدیدها 1,310
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 23622

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری