خانه » بین المللی » طرح ساخت یک باغ هفت طبقه

طرح ساخت یک باغ هفت طبقه

یک باغبان مشهور انگلیسی باغ هفت طبقه‌ای با داربستهای بلند 24 متری طراحی کرده که در طبقه هفتم آن یک خودرو فرسوده و در طبقه ششم آن استراحتگاهی مفروش با ...

یک باغبان مشهور انگلیسی باغ هفت طبقه‌ای با داربستهای بلند 24 متری طراحی کرده که در طبقه هفتم آن یک خودرو فرسوده و در طبقه ششم آن استراحتگاهی مفروش با گیاهان معطر قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دیارمود گاوین طراح باغ هفت طبقه انگلیسی با اشاره به این که این باغ 24 طبقه از باغهای معلق بابل الهام گرفته است، اظهار داشت: این باغ برج مانند برای انسانهایی است که به بلندیها فکر می کنند.

در این باغ بیش از سه هزار گیاه از درختهای مختلف تا آفتابگردان کاشته می شود و در طبقه هفتم آن یک خودرو فیات 500 فرسوده قرار می گیرد که طراح باغ آن را در یک باتلاق پیدا کرده است.

خودرو فیات 500 که قرار است در طبقه هفتم باغ قرار بگیرد

از دیگر ویژگیهای عجیب این باغ قرارگرفتن یک کاروان به سبک آمریکایی در طبقه سوم و یک گلخانه ویکتوریایی در طبقه چهارم این باغ است. همچنین در مرکز این باغ یک آسانسور قرار داده شده است که یک نفر با لباس متصدی آسانسور در هتلهای دهه 1920 نیویورک درکنار آن می ایستد.

باغ هفت طبقه قرار است بخشی از نمایشگاه انجمن سلطنتی باغبانی بریتانیا باشد که روز 22 ماه می ( 2 خرداد ماه) آغاز می شود؛ این درحالی است که نمایشگاه این انجمن پیشتر از باغهایی حمایت می کرد که در سطح افقی ساخته می شوند نه باغهای عمودی!

دیارمود گاوین طراح باغ هفت طبقه

دیارمود گاوین اظهار داشت: فکر کردم به جای آن که یک باغ داشته باشیم چرا هفت باغ را روی هم قرار ندهیم.  من همواره از ایده باغهای معلق بابل استقبال کرده ام و همواره به علت ساخت به آنها علاقمند بودم.

باغ‌های معلق بابل یا باغهای معلق سمیرامیس یکی از عجایب هفتگانه است که به دستور بخت‌النصر دوم در حدود سال 600  پیش از میلاد ساخته شده ‌است. این آثار در نوشته‌های مورخان یونانی مانند استرابو و دیودوروس سیکولوس ذکر شده‌است ولی همچنان در مورد وجود آنها ابهاماتی هست. در حقیقت در هیچ یک از نوشته‌های بابلی در مورد وجود این باغ مطلبی ذکر نشده‌ است.

براساس گزارش دیلی میل، این باغبان یادآور شد: من به باغبانی در اماکن غیرقابل انتظار علاقمند هستم و فکر می کنم که این امر ایده هایی را از باغبانی روی سقفها و بازکردن مناظر شهرها دنبال می کند. همچنین همواره نگران فقدان فضای کافی برای باغبانی و حمایت از محیط زیست بوده ام، آن هم درست وقتی که نیاز به ساخت مسکن در نتیجه افزایش جمعیت بیشتر می شود.

در طبقه پنجم این باغ یک حمام ساخته می شود که آب گرم آن حاصل استفاده از انرژی خورشیدی است. طبقه ششم که پوشیده از گیاهان معطر می شود محلی برای استراحت و آرامش است.

طرح باغ هفت طبقه گاوین سال گذشته در چلسی مدال طلا گرفت.

این باغ با 24 متر ارتفاع به تماشاگر این امکان را می دهد که شهر لندن را از طبقه هفتم نظاره گر باشد.

دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,828
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 2362

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری