خانه » علمی » نبض مصنوعی تولید شد

نبض مصنوعی تولید شد

محققان موفق به ساخت پمپی شده‌اند که از گاز منتشر شده از مخمر زنده برای تولید فشار و متورم کردن یک غشا استفاده کرده و آن را به یک عضله ...

محققان موفق به ساخت پمپی شده‌اند که از گاز منتشر شده از مخمر زنده برای تولید فشار و متورم کردن یک غشا استفاده کرده و آن را به یک عضله مصنوعی تبدیل می‌کند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، یک دریچه که با برق تولید شده از یک سلول سوخت میکروبی فعال می‌شود، حرکات این غشا را کنترل می‌کند. 5-882.jpg

هنگامی که عضله مصنوعی به شکل کامل متورم می‌شود، این دریچه باز می‌شود تا فشار آزاد شده و غشا دوباره به حالت استراحت خود برای آغاز یک دوره دیگر بازگردد.

به گفته محققان، استفاده از مخمر به تولید سریع فشار زیاد کمک کرده است.

اگرچه بوی این مخمر در زمان استفاده زیاد بوده و همچنین خلاصی از دست ضایعات تولید شده توسط آن نیز یک چالش است اما محققان دانشگاه غرب انگلستان، این سیستم را در ترکیب با ربات «اکوبوت» ساخته‌اند که می‌تواند غذا و فاضلاب را برای تامین نیروی خود هضم کند.

نسخه جدید این عضله می‌تواند مایعات را پمپاژ کرده و غذای مایع و آب را برای سلول سوختی میکروبی اکوبوت به گردش درآورد که در عوض نیروی عضله را تامین می‌کند.

یک چاپگر سه بعدی اجزای سخت سیستم را به همراه قالب‌هایی برای بخش‌های سیلیکون منعطف تولید کرده است. این کار به ساخت آسان‌تر اجزا با استفاده از رزین مایع درمان شده با نور فرابنفش منجر شده است.

در آینده می‌توان از ربات‌های ضربان‌دار در حوزه های هنر و طراحی نیز بهره برد.

شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۱
بازدیدها 1,093
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 23328

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری