خانه » بازار » ریز قیمت‌های شست‌وشوی فرش و موکت

ریز قیمت‌های شست‌وشوی فرش و موکت

رییس اتحادیه قالیشویان تهران گفت: در حال حاضر قیمت مصوب شست و شوی فرش ماشینی برای هر متر مربع 2160 تومان و فرش دستباف با توجه به نوع فرش از ...

رییس اتحادیه قالیشویان تهران گفت: در حال حاضر قیمت مصوب شست و شوی فرش ماشینی برای هر متر مربع 2160 تومان و فرش دستباف با توجه به نوع فرش از 3600 تا 6000 تومان است.

حمید محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: هزینه شست و شوی فرش باید طبق نرخ مصوب اتحادیه محاسبه شود. یعنی فرش باید متر و سپس هزینه آن محاسبه شود و هزینه شست و شوی قالی نفیس و دیگر فعالیت ها مانند رنگرزی و دارکشی توافقی است و هزینه در قرارداد عقد می‌شود. 101-225.jpg

وی ادامه داد: در صورتی که فرش در خانه شسته شود ممکن است تمیز نشود، ضمن این که هزینه مصرف آب بالا می رود و امکان تغییر رنگ فرش وجود دارد که موجب کاهش ارزش فرش می‌شود.

او با اشاره به فعالیت 500 واحد غیر مجاز فرش شویی در تهران گفت: این واحدها فصلی هستند و تنها در فصل زمستان که در به ایام نوروز نزدیک می شویم به فعالیت می‌پردازند و به صورت غیر استاندارد اقدام به شست و شوی فرش می کنند که موجب آسیب رسیدن به فرش می‌شوند.

رییس اتحادیه قالیشویان تهران افزود: 120 واحد صنفی دارای پروانه 10 ساله بوده و 150 واحد در حال تکمیل پروانه هستند که توصیه می‌کنیم مردم به این واحدها مراجعه کنند.

او یادآور شد: در مواقعی که فرش دچار خرابی شود کارشناس اتحادیه نظر خود مبنی بر سهل انگاری یا پوسیدگی فرش را ارائه می‌کند که در صورت سهل انگاری قالیشویی باید به جبران ضرر بپردازد.

محمدی درباره تعرفه شست و شوی فرش و موکت گفت: شست‌وشوی موکت معمولی هر مترمربع 6500 ریال به صورت معمولی و 7800 ریال شامپوشور؛ شست‌وشوی موکت پرزدار گل برجسته هر مترمربع 8500 ریال به صورت معمولی و 10 هزار و 200 ریال شامپوشور؛ شست‌وشوی انواع فرش ماشینی هر مترمربع 18 هزار ریال به صورت معمولی و 21هزار و 600 ریال شامپورشور؛ شست‌وشوی دستباف به صورت معمولی هر مترمربع 30 هزار ریال و شامپوشور 36 هزار ریال؛ شست‌وشوی فرش دستباف اعلای کاشان _ اردکان هر مترمربع 33 هزار ریال به صورت معمولی و 39 هزار و 600 ریال شامپو شور؛ شست‌وشوی فرش گل‌ابریشم و کرک دستباف هر مترمربع 50 هزار ریال به صورت معمولی و 60 هزار ریال شامپوشور است.

ضمن اینکه شست‌وشوی فرش‌های کهنه و عتیقه، تمام ابریشم، آنتیک، تجاری و صادراتی و شست‌وشو به همراه رنگ‌برداری و لکه‌برداری انواع فرش‌های دستباف، شست‌وشو و همراه لکه‌برداری فرش‌های ماشینی و موکت، دارکشی، پرداخت رفو، بسته‌بندی و کاور به صورت توافقی است که در کنار این ها کرایه رفت وبرگشت در سطح تهران بابت هر چند تخته فرش (برای هر خانوار) 78 هزار ریال است.

شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۱
بازدیدها 1,564
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 23283

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری