خانه » شهر من » خنديدن و خنداندن يك نياز جمعي است

خنديدن و خنداندن يك نياز جمعي است

دومین جشن لبخند آفتاب ويژه معرفي آثار برتر كمدي سينما و تلويزيون توسط موسسه نسل آفتاب شب گذشته در حالی در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد که برندگان و ...

دومین جشن لبخند آفتاب ويژه معرفي آثار برتر كمدي سينما و تلويزيون توسط موسسه نسل آفتاب شب گذشته در حالی در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد که برندگان و داوران بر لزوم توجه به سینمای کمدی تاکید داشتند.

قاسم خاني :ما فیلمنامه نویسان غیر معناگرا همیشه جایزه خودرا از مردم ‌می‌گیریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیمان قاسم خانی برنده تندیس بهترین فیلمنامه نویس طی سخنانی گفت: گرفتن جایزه از هیات داوران واقعی و موجه بسیار قابل قبول و این جایزه بسیار ارزشمند است من باید اینجا از علیرضا خادم نه به خاطر مدال‌هایش و شخصیت ورزشی‌اش بلکه به خاطر شخصیت وی تشکر کنم. ما فیلمنامه نویسان غیر معناگرا همیشه جایزه خودرا از مردم ‌می‌گیریم اما جایزه واقعی نیز بسیار ‌می‌ارزد.

محمد رضا فروتن : ای کاش آدم‌ها قدر عشق و محبت و خوبی را بدانند

محمدرضا فروتن که برای اهدای تندیس بهترین کارگردان به روی سن آمده بود گفت: ‌ای کاش آدم‌ها قدر عشق و محبت و خوبی را بدانند و آن را اندازه بگیرند و درک کنند‌.

كاهاني : من بدون توپ و تفنگ فيلمي مي سازم كه يك ميليارد مي فروشد .

عبدالرضا کاهانی برنده تندیس بهترین کارگردانی نیز طی سخنانی گفت: حرف‌های زیادی وجوددارد که این روز‌ها برای همدیگر ‌می‌گوییم و ما همه حرف‌ها را ‌می‌دانیم‌.

وی با اشاره به سخنان یکی از داوران جشنواره فیلم فجر درباره فیلم بی‌خود و بی‌جهت گفت: این داور اعلام کرده که فیلم بیخود و بی‌جهت فیلم مهمی نیست زیرا پروداکشن ندارد حتما ایشان تصور ‌می‌کنند که باید برای ساخت یک فیلم خاور دور و نزدیک به کمک هم بیایند تا چند میلیارد هزینه شود این فیلم فقط ۲۵ میلیون بفروشد من در خانه فیلم ‌می‌سازم و بدون توپ و تانگ و فشنگ فیلمم را ‌می‌سازم و در هنگام اکران نیز یک میلیارد تومان فیلم ‌می‌فروشم. کاهانی جایزه‌اش را به همسرش اهدا کرد.

رويگري: ورشوچي شخصيت ارزنده اي بود .
رضا رویگری که برای اهدای لوح تقدیر و تندیس خانواده مرحوم ورشوچی بر روی سن آمده بود، گفت: ورشوچی یکی از هنرمندان قدیمی بود و من او را با سریال دایی جان ناپلون شناختم‌.

یکی از شخصیت‌ها و نقش‌های ارزنده وی در این سریال بود من دو کار سینمایی با او داشتم وامیدوارم در آینده نیز شرایطی پیش بیاید که همین گونه از وی تجلیل ‌می‌شود از من نیز قدردانی شود.

سروش صحت : افتخار مي كنم نام من در كنار مهران مديري قرار دارد .

سروش صحت کارگردان بهترین مجموعه تلویزیونی نیز گفت: وقتی یک گروه خوبی وجود دارد و محصول کار خوب ‌می‌شود همه خوشحال ‌می‌شویم من باید از پیمان و محراب قاسم خانی تشکر کنم همچنین باید از این گروه داوری تشکر کنم و افتخار ‌می‌کنم که کارم را پسندیدند من کارم را با مهران مدیری شروع کردم و امروز اینکه کنار مدیری است بسیار خوشحالم‌.

بهاره رهنما : جایزه گرفتن از جشنواره‌های مستقل بسیار خوب است

بهاره رهنما بهترین بازیگر زن نیز گفت‌: بسیار خوشحالم که این جایزه را ‌می‌گیرم جایزه گرفتن از جشنواره‌های مستقل بسیار خوب است و من امروز به خاطر سینمای کمدی بسیاری از فرصت‌ها را کنار گذاشتم و امیدوارم جایزه سومم را از جشن سینمای ایران بگیرم.

راميد جوان :به کمدی به شدت اعتقاد دارم.

رامبد جوان برنده بهترین فیلم نیز گفت: فیلم یک کارگروهی است و من مدیون تک تک کسانی هستم که کمک کردم تا آنچه را که دوست دارم اجرا کنم من به کمدی به شدت اعتقاد دارم و ما کمدی ‌می‌سازیم زیرا به خندیده و خنداندن اعتقاد دارم و همیشه بزرگ‌ترین افتخار این است که جایزه‌ام را از مردم ‌می‌گیرم.

عطاران : من هرچه سن بیشتر ‌می‌شود خودم به خنده بیشتر نیاز پیدا ‌می‌کنم.
رضا عطاران برنده بهترین بازیگر مرد نیز گفت: این جایزه را امروز من از دوستانم ‌می‌گیریم دوست داشتم از کسانی که این کار را انجام دادند تشکر کنم من کارهای زیادی کردم که عده‌ای به آن‌ها انگ سخیف بودن ‌می‌زنند‌.

وی ادامه داد: من هرچه سن بیشتر ‌می‌شود خودم به خنده بیشتر نیاز پیدا ‌می‌کنم و این احساس جمعی است خنده بسیار ارزشمند است‌.

خمسه : امیررضا خادم فرهنگی‌ترین نماینده در مجلس بود
علیرضا خمسه دبیر جشن و رییس هیات داوران گفت: امیررضا خادم فرهنگی‌ترین نماینده در مجلس بود و در زمانی که همه چیز جدی است مردی تصمیم ‌می‌گیرند که به لبخند آفتاب ادای احترام کنند خادم اهل ورزش و سیاست است اما کمدی را مهم ‌می‌دانند و به کمدی ادای دین ‌می‌کنند.

در این مراسم علی وکیلی قطعاتی را اجرا کرد همچنین در پایان مراسم تمامی برندگان عکس یادگاری گرفتند.

منبع : ایلنا

یکشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,700
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 23

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری