خانه » سلامت » قوز دادن، چاقی و افتادگی شانه زمینه ساز آرتروز گردن هستند

قوز دادن، چاقی و افتادگی شانه زمینه ساز آرتروز گردن هستند

به گفته یک متخصص ارتوپدی، افزایش وزن و چاقی، افتادگی شانه و قوز دادن از جمله عوامل زمینه ساز بروز آرتروز گردن هستند.

دکتر مرتضی صائب افزود: زمینه های ارثی و عوامل محیطی از جمله عوامل موثر در ایجاد آرتروز گردن است همچنین، ورزش نکردن، داشتن شغل خاص که فرد در آن مجبور به نگه داشتن سر در یک وضعیت ثابت می شود، حرکات شدید گردن و حرکات شدید چرخشی گردن در بروز آرتروز موثر میباشدو ابتلا به بیماری هایی از جمله روماتیسم هم زمینه ساز ابتلا به آرتروز گردن است

به گفته این متخصص ارتوپدی بدن نباید بیش از یک ساعت در وضعیت ثابت قرار گیرد و هرفرد باید هر یک ساعت از جایش بلند شده و نرمش گردن را به آرامی انجام دهد. 

وی همچنین شیب دار بودن میز کار را جهت جلوگیری از خم کردن بیش از حد سر در پیشگیری از بروز این بیماری موثر بیان کرد.

مدیر گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین بهترین راهپیشگیری از آرتروز گردن را انجام حرکات درست و مناسب ورزشی بیان کرد و گفت: بهترین ورزش، ورزشی است که در آن عضله حرکت نکرده، اما تقویت می شود.

وی افزود: به عنوان مثال در ورزش گردن می توان انگشت ها را روی پیشانی، طرفین و یا عقب سر فشار داد که در این حالت عضله گردن تقویت شده، اما حرکت نمی کند.

او درد گردن و انتشار این درد به دستان و یا حالت گزگز و بی حس شدن دست و انگشتان را از جمله علائم ابتلا به این بیماری بیان کرد.

به گفته صائب، آرتروز گردن به صورت تدریجی و مزمن در افراد به وجود می آید که در این خصوص باید حرکت گردن را در طولانی مدت اصلاح و ورزشهای مناسب آن را انجام داد.

این متخصص ارتوپدی، درمان دارویی، فیزیوتراپی و حتی جراحی را از جمله راه های درمان این بیماری بیان کرد.

چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱
بازدیدها 1,462
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 22866

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری