خانه » بین المللی » اموال پنهانی انگلیسی ها هنگام طلاق زوجین

اموال پنهانی انگلیسی ها هنگام طلاق زوجین

براساس نتایج یک نظر‌سنجی در بخش‌های از “انگلستان” و بسیاری از افرادی که در حال طلاق گرفتن هستند اموال خودشان را از شریک زندگی‌شان پنهان می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حوزه باشگاه خبرنگاران به نقل از وال استریت ژورنال تقریبا یک چهارم افراد منطقه که در این نظر‌خواهی شرکت کرده‌اند سعی کرده‌اند دارایی‌ها و اموال خود را پنهان کنند تا در امان بماند.
به تازگی در جریان دو دادگاه، دو مرد به اتهام خودداری از نشان دادن اطلاعات مربوط به اموال و دارائی‌هایشان به زندان محکوم شده‌اند یکی از آنها به دو سال حبس محکوم شده است.
براساس آخرین آمار حدود چهل درصد ازدواج‌ها در انگلستان به طلاق می‌انجامد.
آمار طلاق در این کشور روندی رو به افزایش داشته است، که ازدواج‌هایی که به طلاق منجر می‌شود که براساس آمار در سال 2005 میلادی 45 درصد بوده است.
براساس این نظرسنجی که توسط یک موسسه حقوقی انجام شده است کمتر از یک چهارم  افراد مطلقه گفته‌اند که تلاش می‌کردند بخشی از اموال و دارایی‌های خود را از شریک زندگی‌شان پنهان کرده‌اند که زنان بیشتر از مردان در انجام این کار تلاش می‌کردند.
این نظر خواهی اواخر ماه گذشته میلادی به شکل اینترنتی انجام شده است و سرتاسر بریتانیا را در بر نمی‌گیرد.
“کریستینا بلکاوز” مدیر بخش حقوق خانواده این موسسه حقوقی می‌گوید که براساس قانون، زوج‌ها باید اطلاعات کامل دارایی‌ها و اموال خود را در هنگام طلاق ارائه دهند و از هر گونه ممانعت و پنهان کاری ممکن خودداری کنند که در غیر این صورت طبق قوانین جدید به زندان منجر می‌شود.
به گفته وی زوجین باید فهرست تمامي اموالشان را که به نام خودشان و یا به نام هر دوی آنهاست را در زمان طلاق ارائه دهند، این شامل اموالی می‌شود که قبل ازدواج، در طول زندگی مشترک و حتی بعد از جدایی به دست آورده‌اند.
از میان هر هفت نفری که در این تحقیق شرکت کرده‌اند یک نفر گفته است که هدف اصلی‌اش از این کار بعد از تصمیم به طلاق انتقام بوده است.
وکیلی که در پرونده‌های طلاق فعالیت دارد می‌گوید که صدور حکم زندان در دادگاههای اخیر حاکی از تغییر روش قضاوت در برخورد با این مسئله است.
پنهان کردن اموال و دارایی‌ها در سالهای اخیر افزایش پیدا کرده و این مسئله به خاطر آن است که مجازات‌های در نظر گرفته شده در قانون اجرا نمی‌شود.
به گفته این وکیل مجازاتهای سختی وجود دارد که شامل دادگاهی شدن و حتی حکم زندان هم می‌شود اما مسائه اینجاست که هیچکس کاری در این زمینه انجام نمی‌دهد در مورد بعضی‌ها این مسئله فاش می‌شود و در مورد بعضی دیگر این اتفاق نمی‌افتد اما موضوع مهم این است که در مورد اجرایی شدن آن هیچکس اقدامی نمی‌کند به همین دلیل آدم‌هایی که از نظر اخلاقی چندان ملاحظه‌ای برای سوگند دروغ ندارند، تشویق به این کار می‌شوند.

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱
بازدیدها 1,226
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 22606

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری