خانه » فرهنگ و ادب » لاک‌پشت پرنده کتاب‌ها را پرواز داد

لاک‌پشت پرنده کتاب‌ها را پرواز داد

نشان طلایی لاک‌پشت پرنده به برایان سلزنیک نویسنده و رضی هیرمندی مترجم «اختراع هوگوکابره» از نشر افق و جمشید خانیان نویسنده «عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی» از انتشارات کانون پرورش ...

نشان طلایی لاک‌پشت پرنده به برایان سلزنیک نویسنده و رضی هیرمندی مترجم «اختراع هوگوکابره» از نشر افق و جمشید خانیان نویسنده «عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی» از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رسید.

در مراسم اهدای نشان‌های طلایی و نقره‌ای لاک‌پشت پرنده که روز سه‌شنبه غروب در فروشگاه مرکزی شهرکتاب برگزار شد، همچنین احمدرضا احمدی برای کتاب «ناگهان چراغ‌ها روشن شدند» از نشر نظر، فرهاد حسن‌زاده برای کتاب «هستی» از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و میرزایی برای کتاب «ما همه آزاد آفریده شده‌ایم» از نشر دیبایه، نشان نقره‌ای لاک‌پشت پرنده را دریافت کردند.

در این مراسم همچنین مرتضی خسرونژاد به عنوان پژوهشگر، نویسنده آثار خلاقه ادبی و بنیانگذار رشته دانشگاهی ادبیات کودک در ایران و نیز موسس مرکز مطالعات ادبیات کودک دانشگاه شیراز و همچنین فرشید مثقالی به دلیل تاثیرگذاری بر هنر تصویرگری ایران شایسته دریافت نشان ویژه لاک‌پشت پرنده معرفی شدند. برایان سلزنیک که نتوانسته در مراسم حضور داشته باشد با ارسال پیامی به زبان انگلیسی از جایزه لاک‌پشت پرنده تشکر کرده است.

در بخشی از پیام او آمده است: از اینکه اولین برنده نشان طلای لاک‌پشت پرنده‌ام، حقیقتا افتخار می‌کنم. از کودکی همیشه دوست داشتم در همه چیز اولین باشم و حالا، یک‌بار دیگر این آرزویم به حقیقت تبدیل شده؛ از صمیم قلب از شما متشکرم. از زمان برنده شدن جایزه کلدکات، لاک‌پشت پرنده شما تنها جایزه‌ای بوده که به دلایلی، بسیار شادمانم کرده است.وی سپس یکی از دلایل سرخوشی‌اش را چنین بیان کرده است: اولین دلیل سرخوشی‌ام این است که این جایزه نشانه‌ای‌ است از بی‌مرزی ادبیات.

هوگوی من به سرزمین‌های شگفت‌آوری سفر کرده، سرزمین‌هایی که من هرگز ندیدمشان. هوگو و داستانش به قلب میلیون‌ها نفر نفوذ کرده و باافتخار اعلام می‌کنم که خوشحالم او به سرزمین زیبا، اسطوره‌ای و غنی شما رسیده.‌ای کاش می‌توانستم شخصا جایزه‌ام را از شما دریافت کنم و ایران شما را از دریچه چشمان خودم ببینم. به شما قول می‌دهم، روزی به ایران خواهم آمد. در بخش دیگری از مراسم با نام بردن از کتاب «من و خارپشت و عروسکم» نوشته راضیه دهقان به عنوان کتابی پیشرو از نظر شیوه روایت و فرم معرفی شد.

شرق

چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۱
بازدیدها 1,595
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 22323

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری