خانه » فناوری » خلاقانه‌ترين چادرهاي مسافرتي

خلاقانه‌ترين چادرهاي مسافرتي

گشت و گذار در طبيعت و استراحت در ميان درختان بزرگ و يا روي سواحل شني نياز به يك سرپناه دارد تا در صورت نياز از آن استفاده كنيم. چادرهاي ...

گشت و گذار در طبيعت و استراحت در ميان درختان بزرگ و يا روي سواحل شني نياز به يك سرپناه دارد تا در صورت نياز از آن استفاده كنيم. چادرهاي مسافرتي بهترين گزينه به عنوان سرپناه هستند. اين چادرهاي معمولا شكلي يكسان دارند اما برخي از آن‌ها با هوشياري طراحانشان بسيار متفاوت و خلاقانه طراحي شده‌اند.


طرح چادرهاي خورشيدي براي اولين بار چندين سال پيش ارائه شده است اما بهترين طرحي كه تا به حال ارائه شده است مدل”چادرنارنجي”است. اين چادر آخرين تكنولوژي‌ها را در دل خود دارد و با سيستم خورشيدي كار مي‌كند. اين چادر داراي سيستم‌هاي گرمايشي و سرمايشي كاملا قوي و كاربردي است.
چندي پيش طرحي ارائه شد كه سه وسيله اصلي مسافرت را در دل خودش جاي داده بود. اين وسيله كه”Jakpak”نام دارد تلفيقي از يك باراني، كيسه خواب و چادر است. شما اين باراني ضد آب را به تن مي‌كنيد و هرگاه خواستيد در آن اقامت كنيد مقداري بازش مي‌كنيد و شب‌ها نيز مي‌تواند براي شما كار گرمايشي را به خوبي انجام دهد و نقش كيسه خواب را بازي مي‌كند.
يكي از چادرهاي بسيار جالبي كه تا به حال طراحي شده است به نام”كمپ‌هاي محكم”وارد بازار شده است. در ساخت اين چادرها از مواد بسيار قوي استفاده شده است به طوري كه در مقابل بسياري از بلاياي طبيعي مانند بهمن و يا طوفان نيز دوام مي‌آورند. اين چادرها با قيمت بسيار بالاي سه هزار دلار به فروش مي‌رسند.
يكي از جالب‌ترين چادرهايي كه تا به حال ارائه شده است مدل”Decathlon”نام دارد. اين چادر را مي‌توانيد در تنها در دو ثانيه باز كنيد و از آن استفاده كنيد. اين چادرها براي 3 نفر جاي كافي دارد. نكته ديگري كه مي‌توان در مورد اين چادر به آن اشاره كرد جمع شدن آن در 15 ثانيه است. اين چادرها همچنين خاصيت‌هاي ضد آب و بادي بسيار قوي دارند.
يكي از شيك‌ترين چادرهاي مسافرتي را يك طراح بلژيكي ساخته است. اين چادر به سبك خانه طراحي شده است و تمامي امكانات رفاهي داخل آن جا مي‌شود. همچنين شما مي‌توانيد وسايل بسياري را در آن قرار دهيد چرا كه اندازه فضاي داخلي آن بسيار بزرگ است. اين چادر به نام سوئيت طبيعت معروف شده است.

***********

راهنمای خرید چادر مسافرتی

اگر قصد دارید یک چادر مسافرتی بخرید، بهتر است چند نکته را در این خرید به یاد داشته باشید چون چادر های کمپینگ تنوع بسیار زیادی از نظر قیمت، نوع جنس، مارک و طراحی شکل ظاهری دارند اما الزاما همه آنها مناسب اهداف گردشگری شما نیستند.

۱) توجه داشته باشید که قرار است این چادر برای چند نفر استفاده شود و معمولا سعی کنید حداقل به اندازه یک نفر چادر را بزرگتر تهیه کنید زیرا چادری که اصطلاحا چهار نفره است فقط به اندازه ای فضا دارد که چهار نفر مماس به هم بتوانند بخوابند و چنین فضایی معمولا برای یک مسافرت خانوادگی که وسائل زیادی هم به همراه دارید و همچنین می خواهید راحت تر استراحت کنید، فضای مطلوبی نیست.

۲) سعی کنید مدلی را تهیه کنید که دارای ارتفاع بیشتری باشد زیرا اکثر چادر ها به علت ارتفاع کمی که دارند باعث سختی رفت و آمد و کارهای همچون تعویض لباس و غیره می شوند و در یک مسافرت خانوادگی این نکته هم باعث آزار افراد خواهد بود.

۳) ترجیحا از چادر های دو پوش که دارای یک لایه اضافی برای جلوگیری از نفوذ باران هستند استفاده کنید زیرا هرقدر هم که پارچه چادری ضد آب باشد باز هم در هنگام بارش باران در صورتی که تماسی از داخل با پارچه چادر ایجاد شود باعث نفوذ آب به داخل می شود، ولی در چادر های دو پوش به علت ایجاد فضایی بین لایه درونی و لایه بیرونی، این مشکل برطرف می شود.

۴) در صورتی که قصد خرید یکی از مارک های معروف چادر های مسافرتی را ندارید، حتما تمام درزها و دوخت ها را از نظر عدم وجود اشکال در دوخت کنترل کنید و همچنین تمام زیپ ها و چسب های چادر را تست کنید.

 

چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۱
بازدیدها 2,793
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 22264

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری