خانه » عکس » توصيف نوشتاري به جاي توصيف تصويري با دوربين‌هاي جديد عكاسي

توصيف نوشتاري به جاي توصيف تصويري با دوربين‌هاي جديد عكاسي

با دوربين جديد عكاسي توصيفي از اين پس مي‌توانيد به جاي عكسبرداري، توصيف نوشتاري از مناظر مختلف تهيه كنيد. به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دوربين عكاسي توصيفي مجهز ...

با دوربين جديد عكاسي توصيفي از اين پس مي‌توانيد به جاي عكسبرداري، توصيف نوشتاري از مناظر مختلف تهيه كنيد.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دوربين عكاسي توصيفي مجهز به يك وب كم، پرينتر حرارتي كوچك داخلي و يك رايانه تك برد BeagleBone است.

پس از عكسبرداري از سوژه‌هاي مورد نظر، تصاوير از طريق شبكه محلي در سرويس كسب و كار آنلاين آمازون (Mechanical Turk) بارگذاري مي‌شوند و ظرف چند دقيقه توصيفي از عكس مورد نظر توسط كاربران تهيه شده و براي دستگاه ارسال مي‌شود و پرينتر نيز متن را چاپ مي‌كند.

«مت ريچاردسون» فارغ‌التحصيل رشته ارتباطات دانشگاه نيويورك و مخترع اين دستگاه اعلام كرد: در سرويس آنلاين آمازون، افراد در قبال دريافت مبالغ اندكي، خدمات مورد درخواست شما را انجام مي‌دهند. در اين سرويس براي هر عكس 1.25 دلار دريافت مي‌شود و توصيف عكس ظرف مدت شش دقيقه به دستگاه فرستاده مي‌شود.

نمونه اوليه دوربين عكاسي توصيفي قابل حمل نيست و انرژي مورد نياز آن از طريق يك منبع تغذيه پنج ولتي تأمين مي‌شود.

فناوري مشابه دوربين توصيفي وجود ندارد و طراح آن اميدوار است اين ايده منجر به توسعه برنامه‌هاي كاربردي در نسل آينده دوربين‌ها شود.

اين مخترع پيش از اين نيز دستگاه كنترل از راه دوري طراحي كرده است كه مي‌تواند با استفاده از كلمات از پيش تعيين شده صداي تلويزيون را كم كند.

یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,196
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 2226

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری