خانه » خانواده » روانشناسی » شایع‌ترین اختلال روانی نسل جدید!

شایع‌ترین اختلال روانی نسل جدید!

به گفته رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان، “اختلال افسردگی” با ۳.۱ درصد شایع‌ترین اختلال روانی نسل جدید است.

محمد تقی حسن‌زاده اختلالات روانی را شامل ترس مرضی، وسواس اجباری، افسردگی، اضطراب، خصومت، پرخاشگری، روان پریشی و شکایت جسمانی دانست که با ۳.۱ درصد، شایع‌ترین اختلال روانی نسل جدید به شمار می‌رود.

وی با اشاره به پژوهش بررسی وضعیت مشکلات روانی و موانع رشد و خودیابی نسل جوان گفت: براساس نتایح این پژوهش که دارای جامعه آماری ۲۴۷۲ جوان (۶۰۶ دانش‌آموز پیش دانشگاهی و ۱۸۶۶ دانشجو) بود، ۲۴ درصد به درجاتی از اختلالات روانی مبتلا بودند که افسردگی با ۳.۱ درصد شایع‌ترین اختلال روانی در جامعه آماری این پژوهش بود.

وی افزود: خصومت و پرخاشگری با ۲.۹ درصد، پارانویید (روان‌پریشی) با ۲.۷ درصد، وسواس اجباری با ۲.۴ درصد، اضطراب با ۲ درصد، شکایت جسمانی با ۲ درصد و حساسیت در روابط متقابل با ۱.۹ درصد دیگر نتایج این پژوهش هستند.

حسن‌زاده درباره اهداف انجام این پژوهش، عنوان کرد: این پژوهش با هدف و ضرورت بررسی میزان رشد و خودیابی جوانان، تعیین میزان شیوع اختلالات روانی جوانان و تعیین میزان شیوع مشکلات تحصیلی و شغلی از جمله اهداف انجام پژوهش بررسی وضعیت مشکلات روانی و موانع رشد و خودیابی نسل جوان است.

به گزارش ایسنا،وی همچنین به دیگر نتایج به دست آمده از این پژوهش اشاره و اظهار کرد: میزان اختلالات روانی در بین جوانان دختر و پسر متفاوت است که در آن شکایت جسمانی، حساسیت در روابط متقابل، افسردگی، اضطراب، خصومت، ترس مرضی و تفکر روان‌پریشی در مردان بیشتر است.

دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,155
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 21989

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری