خانه » مطالب جالب » عجیب‌ترین ادوات موسیقی

عجیب‌ترین ادوات موسیقی

برخی هنرمندان از سازهای معمولی خسته می شوند و دوست دارند تا تغییراتی را در آن ایجاد کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،ساخت موسیقی نیاز به سازهای خاصی دارد و هر یکی از سازها صدای خاص خودشان را تولید می کنند. این درحالی است که بعضی مواقع هنرمندان دست به کارهای جالبی می زنند و سازها را از حالت عادی خارج می کنند. سازهای دست ساز معمولا بسیار عجیب هستند و صداهایی بسیار متفاوت تر از آنچه با گوش ما آشنا است تولید می کند.

۱۲ گیتار

یکی از عجیب‌ترین ادوات موسیقی را می توان در دست های هنرمند ژاپنی به نام “یوشیهیکو ساتوه” دید. او با متصل کردن ۱۲ گیتار به یکدیگر توانست یکی از عجیبترین سازها شخصی سازی شده در دنیای موسیقی راک را تولید کند. این دستگاه که ۱۲ گیتار نام دارد نزدیک به ۷۲ تار دارد و کمتر کسی توانایی نواختن آن را دارد.

شیشه های “Armonica”

یکی از سازهای بسیار عجیب دنیا در سال ۱۷۶۱ ساخته شده است و محل زادگاه آن به نظر می رسد که در آمریکا قرار دارد. این ساز از ۳۷ شیشه حلقوی ساخته شده است که همه آن ها به یک میله متصل شده اند. نوازنده باید انگشتانش را خیس کند و با ضربه زدن روی شیشه ها قطعه ای موسیقی را بنوازد. بتهوون و موزارت برای این ساز قطعاتی را نوشته اند اما هیچگاه مشخص نشد که چرا این ساز از رده خارج شد.

خانه موزیکال

دو طراح آمریکایی چندی پیش خانه ای را ساختند که در نوع خود بسیار منحصر به فرد است. “David Hanawalt” و “Bill Close” خانه ای را به سبک قدیمی ساختند و در طراحی آن به باد اجازه انجام هرکاری را داده اند. این خانه به این صورت است که با پیچیدن باد در میان راهروها و قدن زدن روی پله های آن صداهای مختلفی تولید می شود و این خانه یه یک خانه موزیکال تبدیل شده است.

فنس نوازی

“جان رز” هنرمند استرالیایی یکی از افرادی است که چند سال پیش در یک حرکت جالب با استفاده از سیم خاردارها و البته فنس های مختلف در نقاط متفاوت دنیا قطعات موسیقی جالبی ساخت. وسیله اصلی کار او یک آرشه ویولن بود و او با کشیدن این آرشه روی فنس های مختلف صداها متفاوتی را ضبظ کرد. این روش کاری او بعدها به فنس نوازی یا آهنگسازی با سیم خاردار مشهور شد.

درخت آوازه خوان

یکی دیگر از سازهای عجیب دنیا را می توانید در انگلستان ببینید. جایی که طراحی به نام ” مایک تونکین” درختی از لوله های استیل را در بالای تپه های “لنک شایر” قرار داده است و آن را درخت آوازه خوان نام گذاری کرده است. این دستکاه از لوله های مختلفی ساخته شده است به صورت دایره ای روی یکدیگر قرار گرفته اند. با وزیدن باد و جریان گرفتن آن ها درون این لوله ها صداهای جالبی به وجود می آید که باعث شده است این دستگاه عجیب ترین ساز موسیقی در دنیا باشد.

۱۲ گیتار

شیشه های “Armonica”

خانه موزیکال

فنس نوازی

درخت آوازه خوان
یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,388
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 21888

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری