خانه » بین المللی » کشف خرگوش های تخم گذار در آلمان

کشف خرگوش های تخم گذار در آلمان

کشور آلمان باوجود پیشرفت در فناوری ولی از لحاظ فکری هنوز در زمان ماقبل از میلاد به سر می برد.

یک شهروند آلمانی پرده از رازهای پشت پرده ی هموطنان خود برداشت و اظهار داشت که خرافه پرستی در بین مردم آلمان همچون بیماری طاعون وجود دارد و همه جا را در بر گرفته است.

البته او با اینکه از سختی زندگی و اقتصاد سر سام آور و مالیات بالا حرف می زند، ولی آنچه روحش را مورد اذیت و آزار قرار داده بود، خرافات بود که همچون شعله ای زیر خاکستر به سوزاندن ادامه می داد.

زمانی که از این شهروند پرسیده شد که مردم آلمان چگونه با خرافات همدیگر را آزار می دهند این گونه بیان کرد: در بعضی از موارد مشکل خاصی پیش نمی آید ولی در بعضی دیگر از مشکلات به صورت جدی مورد لطمه و صدمه واقع می شود، به طور فرض اگر کسی در آلمان چشمانش چپ باشد، مردم آلمان در دیدار با آنها این گونه برداشت می کنند که اگر از جنس موافق باشد شانس می آورد و اگر از جنس مخالف باشد بد شگون است.

اگر در برابر شخص چشم چپ انگشتان خود را صلیب کنیم،‌ اثر چشم بد را دفع خواهیم کرد، اگر صاحب چشمان دختر باشد و به پسر جوانی لبخند بزند، شانس اقبال به آن پسر روی خواهد کرد، محال است در قمار از کسی که چشمانش چپ است برد و غذایی که یک گارسون چشم چپ سرو می کند خوشمزه است.

این شهروند آلمانی حرف هایش را قطع کرد چرا که موردی به ذهنش رسیده بود و او را دچار اندوه می کرد، وی از پای خرگوش و کشتار آن حرف می زد، چرا که مردم آلمان پای چپ خرگوش را نماد شانس و اقبال می دانستند قمار بازان آن را به تاس های خود می ماليدن بازیکنان تئاتر، آن را در میان وسایل آرایشی خود می گذراند، ورزشکاران به ویژه بازیکنان بیس بال آن را به چوب خود می مالند که پیروز میدان خواهند بود.

پای خرگوش در داروخانه ها،‌لوکس فروشی ها،‌مغازه های اسباب بازی فروخته می شود.

مردم آلمان معتقدند که اگر خرگوشی سر راهتان پیدا شود مسافرت خوبی خواهید داشت.

پوست خرگوش را اگر درون گردن طفلی بگذارید، آن طفل دندان در می آورد.

پوست خرگوش، رماتیسم، ورم و پیچ خوردگی پا را درمان می کند.

اگر موی خرگوشی بلند و پر پشت باشد علامت آن است که سرما از راه خواهد رسید، اما اگر کوتاه باشد نشانه ی آن است که هوا گرم خواهد شد.

خرگوش با چشمان باز متولد می شود، بنابراین در رفع چشم زخم مفید خواهد بود.

خرگوش ها با پای چپ ضربه می زنند به همین سبب پای عقب جاندار، از نیروی جادویی برخوردار است.

نماد عیدهای ما تخم مرغ و خرگوش است، در زمان گذشته مردم بر این باور بودند که خرگوش ها تخم می گذارند به همین دلیل این دو نماد عید شده است.

مصریان باستان اولین کسانی بودند که خرگوش ها را موجوداتی مقدس دانستند و آلمانی ها این جانور را نزد الهه ایستر مقدس کردند.

آن جا حتی در هدیه های تولد نیز خرگوش سفید می دهند و در شب های عید ایستر خرگوش با تخم های رنگی اش جلوه گر هر مجلسي است./ل

گزارش از مهدی محسنی باشگاه خبرنگاران

یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,099
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 21882

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری