خانه » بین المللی » پس از مرگ چه کسی وارث فیس‌بوک می‌شود؟

پس از مرگ چه کسی وارث فیس‌بوک می‌شود؟

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که پس از مرگ کاربران بر سر صفحه فیس‌بوکی آن‌ها چه خواهد آمد؟  به گزارش سرویس فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این ...

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که پس از مرگ کاربران بر سر صفحه فیس‌بوکی آن‌ها چه خواهد آمد؟ Multimedia_pics_1390_11_IT_4.jpg

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این روزها برای برخی از کاربران تصور زندگی بدون فیس‌بوک امکانپذیر نیست اما آیا صفحات فیس‌بوکی‌تان بدون شما قادر به ادامه راه هستند؟

بحث صفحات فیس‌بوکی پس از مرگ صاحبان آن‌ها موضوعی است که این روزها در آمریکا بسیار مورد بحث قرار می‌گیرد و ایالت‌های مختلف تلاش می‌کنند تا قوانینی در این خصوص وضع کنند.

پیتر سالیوان، نماینده ایالت‌ نیوهمپشایر آمریکا قانونی را پیشنهاد کرده است که بر اساس آن یک نهاد دولتی کنترل صفحات فیس‌بوکی افراد پس از مرگشان را برعهده بگیرد.

خانه نمایندگان نیوهمپشایر به اتفاق آرا موافقت کردند تا به سالیوان فرصت بیش‌تری برای ارائه جزئیات طرح خود بدهند. بر اساس طرح سالیوان کنترل صفحات فیس‌بوک، توئیتر و دیگر حساب‌های کاربری همچون جی‌میل یک فرد پس از مرگش به نهادی که توسط هر ایالت تعیین می‌شود سپرده خواهد شد.

پیشنهاد سالیوان با این هدف انجام گرفته است تا از هر گونه سوء استفاده از حساب‌های کاربری فرد پس از مرگش جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری ABC News، سالیوان در پیشنهاد خود گفته است: این طرح به افراد خانواده فرد متوفی احساس آرامش خواهد داد. این طرح از سوء استفاده از حساب‌های کاربری فرد پس از مرگش جلوگیری خواهد کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس این طرح در همین حال خانواده افراد متوفی نیز دیگر قادر نخواهند بود تا از صفحات فیس‌بوکی فرد فوت شده استفاده کنند و یا تغییراتی در آن اعمال کنند.

دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,187
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 21402

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری