خانه » بین المللی » فستیوال خرید استانبول برگزار مي‌شود

فستیوال خرید استانبول برگزار مي‌شود

فستیوال خرید استانبول همراه با برنامه‏های متنوع فرهنگی هنری دربهارامسال نیز برای دومین سال متوالی گردشگران را راهی ترکیه می‏کند. به گزارش خبرنگار ايلنا، مدیر بخش گردشگری سفارت ترکیه در تهران ...

فستیوال خرید استانبول همراه با برنامه‏های متنوع فرهنگی هنری دربهارامسال نیز برای دومین سال متوالی گردشگران را راهی ترکیه می‏کند.

به گزارش خبرنگار ايلنا، مدیر بخش گردشگری سفارت ترکیه در تهران طی همایشی با حضورنمایندگانی ازدفاتر خدمات مسافرتی و شرکت هواپیمایی ترکیه( ترکیش ایر) در تهران برگزار شد، گفت: پیش‏بینی می‏شود استانبول در سال 2023 میزبان حدود 25 میلیون گردشگری باشد و یکی از راه‏های رسيدن به این هدف برگزاری فستیوال خرید است.

«احمد یعقوب ارکلیچ» با اشاره به موفقیت فستیوال خرید استانبول در سال گذشته افزود: نخستین بار فستیوال خرید استانبول، 27 اسفند 1389 تا 6 اردیبهشت 1390 با همکاری 100 مرکز خرید در این شهر برگزار و سبب گردش مالی 100 میلیارد تومانی در این شهر شد.

وی همکاری بخش خصوصی و دولتی را درموفقیت این فستیوال مهم دانسته و بیان کرد:دراجرای فستیوال خرید ترکیه بخش خصوصی و نیمه خصوصی در حوزه دفاتر خدمات مسافرتی، اتحادیه هتلداران، استانداری استانبول، وزارت فرهنگ وتوریست ترکیه همکاری داشته و به گردشگران خدمات می‏دهند همچنین مراکز خرید نه تنها درساعاتی بیش از روزهای معمول بلکه در روزهای تعطیل نیز برای خرید باز هستند.

این مقام مسوول گردشگری سفارت ترکیه در تهران، فستیوال خرید استانبول را نه تنها موجب جذب گردشگر بلکه موجب افزایش 26 درصدی در این شهر خواند و تصریح کرد: پیش‏بینی می‏شود امسال 450 هزار نفر از این فستیوال خرید کرده و حدود یک میلیون نفر نیز از سایت 5 زبانه آن بازدید کنند.

«ارکلیچ» 83 درصد سفرها به استانبول را در طول برگزاری فستیوال خرید سال گذشته این شهر به صرف خرید عنوان کرد و گفت: بیشترین خرید را لباس به خود اختصاص داده است و بیشترین گردش خریداران نیز در مراکز خرید بوده است.

وی افزود: سال گذشته از 40 کشور دنیا در این فستیوال حضور یافته و خرید کردند که بیشترین خرید به ایرانیان اخصاص دارد.

مدیربخش گردشگری سفارت ترکیه در تهران تصریح کرد: با توجه به موفقیت فستیوال خرید سال گذشته استانبول، آنکارا نیزامسال فستیوال مشابهی را با همکاری 40 مرکز خرید در این شهر با فاصله ای نزدیک به فستیوال استانبول برگزار می‏کند.

وي برگزاري دومین فستیوال خرید استانبول امسال را درحالي اعلام كرد که تجربه حضور 5 میلیونی گردشگران در سال 2011، این شهر را به یکی از ابرشهرهای خرید دنیا تبدیل کرده است.

مدیربخش گردشگری سفارت ترکیه به برنامه‌های جانبی فرهنگی تفریحی از جمله اجرای نمایش‏های خیابانی، اجرای برنامه‏های متنوع گروه‌های هنری خارجی، اختصاص تخفیف به گردشگران، قرعه‏کشی در نقاط مختلف شهر اشاره كرده كه در کنار برگزاری فستیوال خرید استانبول، به مدت 21 روز این شهر را به کانون تفریح و خرید گردشگران تبدیل مي كند.

لازم به ذكر است برگزاری این فستیوال خرید که با هدف قراردادن شهر استانبول در جمع مراکز مهم خرید دنیا انجام می‌گیرد، فرصت ویژه‌ای را در اختیار گردشگران خارجی قرار خواهد داد تا خارج از دوره معمول برگزاری حراج‌ها با ویژگی‌های خاص به خرید بپردازند.

همچنين گردشگران خارجی می‏توانند از امتیازات خرید بدون مالیات بهره‌مند شوند و مالیات بر خرید خود را از گیشه‌های وجوه مالیاتی که در برخی از نقاط شهر برای این منظور دایر شده است دریافت کنند.

در پايان لازم به ذكر است، فستیوال خرید در استانبول از 20 خرداد تا 9 تیر (10 تا 29 ژوئن) در 100 مرکز خرید مدرن و در قسمت‌های مختلف شهر و مناطق تقسیم، نیشان تاشی، شیشلی، باکرکوی، فاتیح، بحریه و بغداد برگزار مي شود.

شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 6,248
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 2140

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری