خانه » سلامت » تصویر هولناک از آسیب‌های نامرئی حمام آفتاب با اسکن پیشگامانه محققان

تصویر هولناک از آسیب‌های نامرئی حمام آفتاب با اسکن پیشگامانه محققان

اسکن پیشگامانه پوست یک زن جوان که ۱۴ سال از شیوه برنزه کردن بدن استفاده کرده، به نمایش آسیبهایی که صورت وی متحمل شده، پرداخته است.

این تصویر هولناک عمقی، خوشه‌های آسیب غیر قابل مشاهده را در چهره یک زن زیر ۳۰ سال به نمایش درآورده که می‌توانند به سرطان منجر شوند.  

این تصویر با استفاده از یک اسکنر پوست اشعه فرابنفش بدست آمده که آسیبهای جدید ایجاد شده در زیر پوست در اثر خوابیدن در دستگاههای حمام آفتاب یا سولاریوم را با جزئیات بسیار به نمایش گذاشته است.

کارشناسان امیدوارند که مبارزات آنها به نمایش خطرات حمام آفتاب به جوانان که اغلب از شخصیتهای تلویزیونی و تبلیغات الهام می‌گیرند، کمک کند.

پرتوهای فرابنفش ناشی از حمام آفتاب یا قرار گرفتن طولانی در معرض آفتاب می‌تواند به دی‌ان‌ای پوست آسیب رسانده و در طول زمان این آسیب می‌تواند به سرطان پوست منجر شود.

در این تصویر خوشه‌های مناطق خالدار در کل صورت دیده شده و نواحی گونه‌ها، پل بینی، کنار صورت و پیشانی از این خالها پر شده‌اند.

آمار متخصصان پوست نشان داده که استفاده از حمام آفتاب تنها برای یک یا دوبار در ماه می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان پوست را تا ۵۰ درصد افزایش دهد.

ملانوم بدخیم یکی از جدیدترین سرطانهای پوست و دومین سرطان رایج در میان جوانان ۱۵ تا ۳۴ سال است.

به گزارش ایسنا، مرکز تحقیقاتی سرطان انگلیس این ماه یک کمپین برای آگاه سازی جوانان از خطرات استفاده از حمام آفتاب راه‌اندازی کرده که توسط کلینیکهای تخصصی پوست حمایت می‌شود. متخصصان به این اسکنر جدید که تصاویر عمقی از چهره را ارائه می‌دهد، به مراکز خرید رفته تا مردم را از آسیبهای پوستی این شیوه آگاه کنند.

منبع : ایسنا

یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,275
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 21316

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری