خانه » علمی » تصاویر مسحورکننده نزدیک از ستاره دریایی

تصاویر مسحورکننده نزدیک از ستاره دریایی

اگر تاکنون تصور می‌کردید که ستاره‌های دریایی نارنجی هستند، شاید تصاویر خارق‌العاده یک عکاس و زیست‌شناس دریایی روسی بتواند دیدگاه جدیدی را از این موجودات زیر دریا ارائه کند. به گزارش ...

اگر تاکنون تصور می‌کردید که ستاره‌های دریایی نارنجی هستند، شاید تصاویر خارق‌العاده یک عکاس و زیست‌شناس دریایی روسی بتواند دیدگاه جدیدی را از این موجودات زیر دریا ارائه کند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، الکساندر سمینوف با ثبت تصاویر ماکروی خارق‌العاده از ستاره های دریایی در زیر آبهای دریای سفید، دریای سرخ و دریای ژاپن، به نمایش این موجودات پرداخته که بنظر با یک تابش درونی فراجهانی می‌درخشند.

بیش از 1800 گونه زنده از ستاره دریایی در اقیانوسهای سراسر جهان وجود دارد. می‌توان این موجودات را در عمقهای مختلف از شش کیلومتر گرفته تا عمق نزدیکتر به سطح آب در سواحل شناسایی کرد.

ستاره دریایی که در میان مشهورترین موجودات دریایی قرار داشته، معمولا از یک دیسک مرکزی و پنج بازوچه برخودار بوده که در گونه‌های متنوع آن تعداد این بازوها می‌تواند بیشتر باشد.

سطح بالایی ستاره‌های دریایی ممکن است نرم، دانه دانه یا خاردار باشد و این جانور با پاهایی که توسط یک سیستم هیدرولیک کنترل شده، بر بستر دریا می‌چسبد.

سمینوف که مدرک جانورشناسی خود را از دانشگاه مسکو دریافت کرده، رهبری یک تیم غواصی در ایستگاه زیستی‌شناسی دریای سفید را برعهده دارد که در آنجا ایده عکاسی از موجودات دریایی را بدست آورده است.

ستاره‌دریایی Crossaster papposus

 

 

 

 

ستاره دریایی شمال اقیانوس آرام(Asterias amurensis)

 

 

 

 

ستاره دریایی معمولی(Asterias rubens)

 

 

 

 

ستاره‌دریایی Crossaster papposus

 

 

 

 

ستاره دریایی Aphelasterias japonica

 

 

 

 

یک گونه ناشناخته ستاره دریایی

 

 

 

 

ستاره دریایی Asterina pectinifera

 

 

 

 

ستاره دریایی Mithrodia clavigera

 

 

 

کد خبرنگار: 71401

 

یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,411
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 21297

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری