خانه » فناوری » کنترل از راه دور ابزار دیجیتالی با اشاره نوک انگشت!

کنترل از راه دور ابزار دیجیتالی با اشاره نوک انگشت!

دانشمندان نخستین فناوری تجاری ژست جهان را ارائه داده‌اند که برای کاربران امکان کنترل از راه دور ابزار دیجیتالی را با استفاده از نوک انگشتانشان فراهم می‌کند.  به گزارش سرویس فناوری ...

دانشمندان نخستین فناوری تجاری ژست جهان را ارائه داده‌اند که برای کاربران امکان کنترل از راه دور ابزار دیجیتالی را با استفاده از نوک انگشتانشان فراهم می‌کند. FING-1.jpg

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان کمپانی «فناوری‌های EyeSight» مبتکران این تکنولوژی معرفی شده‌اند.

گفته می‌شود این ابداع می‌تواند تقریباً طیف نامحدودی از فناوری‌ها از قبیل تلویزیون‌ها، رایانه‌ها، طرح‌های دیجیتالی و پنجره‌های نمایشگر را دستخوش انقلاب کند.

توانایی رهگیری نوک انگشت در این تکنولوژی بی‌نهایت دقیق بوده، به طوری که قادر به تفکیک‌پذیری میلی‌متری شناسایی تا بیش از 5 متر دورتر از وسیله است.

سیستم طراحی شده از پردازش تصویر در زمان واقعی و الگوریتم‌های بصری برای رهگیری ژست‌های دست کاربر و تبدیل آن‌ها به دستورات استفاده می‌کند. این فرامین برای کنترل وظایف و کاربردهای درون وسیله به کار می‌روند.

فناوری ارائه شده نرم‌افزار محور است و از دوربین استاندارد در درون وسیله استفاده می‌کند. این ابداع همچنین با حسگرهای مادون قرمز و سه‌بعدی سازگار است.

مقامات کمپانی سازنده مدعی‌اند که می‌توان فناوری ابداعی را در سطوح متعدد از مجموعه تراشه‌ها گرفته تا سیستم عملگر مانند دوربین را در درون یک وسیله مورد هدف تعبیه کرد.

این فرایند شامل کاربرد حداقل منابع است، به طوری که تولیدکنندگان می‌توانند آن را در وسائل جدید تعبیه کرده و آن‌ها را به سرعت روانه بازار کنند.

کمپانی طراح کیت طراحی نرم‌افزار (SDK) را برای انجام این کار در دسترس قرار داده است.

یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,573
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 21291

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری