خانه » سلامت » چرا بریدگی دست با کاغذ خیلی آزار دهنده است؟

چرا بریدگی دست با کاغذ خیلی آزار دهنده است؟

دو چیز در اینجا نقش عمده ای را ایفا میکندبعضی اش مربوط به کاغذ و بعضی اشان مربوط به پوست شماست .مساله اینست که کدام قسمت بدن شما بیشتر با ...

دو چیز در اینجا نقش عمده ای را ایفا میکندبعضی اش مربوط به کاغذ و بعضی اشان مربوط به پوست شماست .مساله اینست که کدام قسمت بدن شما بیشتر با کاغذ در تماس است؟درست است.بیشتر بریدگی های کاغذ مربوط به انگشتان و دست است دستان شما ابزاری با حس های مختلط هستند و آنها به طور قطع پوشیده از اعصابی بنام نوسیسپتور میباشند . آنها حرارت،فشار و درد را حس میکنند . دست ها و انگشتان بیشترین مقدار این اعصاب را دارا میباشند.به همین دلیل اسیب زخم در این نایحه بیشتر از هر جای دیگر بچشم می آید.

همان بریدگی با کاغذ وقتی روی پای شماست سیگنال های خیلی کمتری از درد را به مغز میفرستد.چیزی که قضیه را بدتر میکند اینست که شما نمیتوانید بعد از هر بار بریدن دستتان با کاغذ چند روز از انها استفاده نکنید.باید خیلی چیزها را لمس کرده و چیزی هایی را بلند کنید بنابراین در زمانی که بریدگی بهبود پیدا میکند پوست در حرکت است و لبه های زخم جدا میشوند و موجب تاخیر در بهبود و طولانی تر شدن درد میشوند.خیلی خوب.

درست است دستان شما خیلی حساسند اما چرا بریدن دست با کاغذ از بریدن دست با چاقو دردناکتر است؟خب،تیزی یک چاقوی کند هم مستقیم تر و تیزتر از لبه ی انعطاف پذیر یک کاغذ است.اما وقتی چاقو دست شما را میبرد به نسبت کاغذ یک زخم تمیز بر جا میگذارد زخمی که کمی خم شده و خسارات میکروسکوپی کمتری به پوست وارد میکند.در عین حال کاغذ زخم سطحی تری نسبت به هر زخمی به جا میگذارد یک زخم سطحی هم در ظاهر تنها کمی خونریزی دارد یا اصلا ندارد.اعصاب بدون یک لخته خونی برای محافظت از انها در معرض هوا و دیگر اسیب زنندگان بیرونی قرار میگیرند و درد را طولانی تر و بیشتر میکنند.

شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 2,587
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 21171

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری