خانه » عکس » دردسر 300 هزار دلاری برای عکاس هنری

دردسر 300 هزار دلاری برای عکاس هنری

عکاس بدشانس مجله هنری نیویورک که برای شکار تصاویر ناب از مجسمه دو هزار و چند ساله سفالی معابد نیجریه به گالری «کوریس آرمان» رفته بود، با بی‌احتیاطی به این ...

عکاس بدشانس مجله هنری نیویورک که برای شکار تصاویر ناب از مجسمه دو هزار و چند ساله سفالی معابد نیجریه به گالری «کوریس آرمان» رفته بود، با بی‌احتیاطی به این اثر تاریخی خورد و آن را به تکه سفال‌‌های بی‌ارزشی تبدیل کرد.

به گزارش ايران صاحب این گالری هنری که از این فاجعه به خشم آمده بود از مجله نیویورک شکایت کرده و معتقد است این مجله باید خسارت چندصد هزاری وارده به کلکسیون او را بپردازد.

به گفته پلیس این مرد در ازای این خسارت مبلغ پایه 300 هزار دلار تقاضا کرده است. چراکه مدعی است با رونمایی از این اثر شگرف در موزه آثار باستانی آفریقا در نیویورک پولی به مراتب بیش از این را به دست می‌آورده است.

همسر کلکسیون‌دار مالباخته در این باره می‌گوید: عکاس مجله نیویورک و دستیارش دقت لازم را نداشتند و مدام از این طرف اتاق به طرف دیگر می‌پریدند. همین حواس‌پرتی هم در نهایت کار دست‌شان داد و آنها و ما را به دردسر انداخت. ظاهراً مسئولان مجله هنری نیویورک نیز پس از شنیدن رقم درخواستی عقب‌نشینی سیاستمدارانه‌ای کرده‌اند و با قربانی کردن عکاس بیچاره هرگونه مسئولیتی را از گردن خود بازکرده‌اند.

مسئول روابط عمومی این مجله می‌گوید: مسئولیت این اتفاق مستقیماً برعهده عکاس و دستیارش است چون اگر آنها مجسمه را جابه‌جا نمی‌کردند اوضاع اینطوری نمی‌شد.

شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,129
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 2110

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری