خانه » علمی » تصاویر جالب از جهان میکروب‌های شیشه‌ای

تصاویر جالب از جهان میکروب‌های شیشه‌ای

یک هنرمند انگلیسی با همکاری دانشمندان دانشگاه بریستول برای ارائه تصویر بهتری از جهان میکروب‌ها، نمونه‌های جالب شیشه‌ای را از این موجودات میکروسکوپی ساخته است.  به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ...

یک هنرمند انگلیسی با همکاری دانشمندان دانشگاه بریستول برای ارائه تصویر بهتری از جهان میکروب‌ها، نمونه‌های جالب شیشه‌ای را از این موجودات میکروسکوپی ساخته است. 5-814.jpg

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، لوک جرام از سال 2004 در حال تولید مجموعه شیشه‌ای خود بوده که برای جلب توجه مردم به وضعیت بیماری جهان طراحی شده است.

جرام با ارائه میکروب‌ها در شیشه بدون رنگ به نمایش ساختار خالص آنها که بسیار پیچیده بوده، پرداخته است. با این روش می‌توان با یک شیوه بی‌طرفانه‌تر بدون تاثیر رنگ که در کتابهای درسی اضافه شده، بر روی بیماری تامل کرده و به آن واکنش نشان داد.

این مجسمه‌ها با استفاده از تصاویر و مدلهای ارائه شده توسط ویروس‌شناسان دانشگاه بریستول ساخته شده و هر کدام از آنها یک میلیون برابر اندازه طبیعی یک ویروس یا باکتری است.

این مدلهای شیشه‌ای تاکنون توجه جوامع علمی را به خود جلب کرده که از آنها برای استفاده در مجلات پزشکی مانند لنست، بریتیش مدیکال و همچنین در کتابهای درسی بهره برده‌اند.

پنج شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 3,253
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 20958

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری