خانه » موسیقی » رضا صادقي و سالار عقيلي باز هم داور «صدا آزاد» راديو شدند

رضا صادقي و سالار عقيلي باز هم داور «صدا آزاد» راديو شدند

ايسنا| با تغييراتي كه در سري جديد آيتم «صدا آزاد» برنامه «سبقت آزاد» راديو جوان اعمال شده است، رضا صادقي به همراه سالار عقيلي در بخش خوانندگي، همچنان به داوري ...

ايسنا| با تغييراتي كه در سري جديد آيتم «صدا آزاد» برنامه «سبقت آزاد» راديو جوان اعمال شده است، رضا صادقي به همراه سالار عقيلي در بخش خوانندگي، همچنان به داوري مي‌پردازند. سردبير برنامه «سبقت آزاد»، گفت: حضور چهره‌هاي مطرح و محبوب موسيقي پاپ و سنتي در سري جديد «صدا آزاد» همچنان ادامه دارد و كيوان ساكت و پيروز ارجمند نيز در بخش‌هاي تكنوازي و ترانه‌سرايي به داوري آثار شركت‌كننده مي‌پردازند. 484


كيوان ساكت و پيروز ارجمند داوران بخش تك‌نوازي

وي درباره انتخاب داوران از طيف‌هاي مختلف با توجه به تفاوت‌هاي ساختاري فعاليت‌هاي موسيقايي‌شان، افزود: ما تلاش داشتيم از چهره‌هاي متفاوت و تاثيرگذار عرصه موسيقي در جمع هيات داوران استفاده كنيم تا خوانندگان محبوب پاپ و سنتي در كنار نوازندگان و آهنگسازان چيره‌دست قرار بگيرند تا بتوانيم از تمام توانايي‌هاي آنها در جهت بالا بردن سطح كيفي برنامه بهره ببريم. عباس پيري گفت: شايد براي بسياري از شنوندگان، چهره و نام پيروز ارجمند شناخته شده نباشد، اما ايشان از آهنگسازان بااستعداد و تحصيلكرده موسيقي هستند كه دكتراي رشته موسيقي دارند و در مراكز موسيقي و آكادميك كاملا شناخته شده هستند و كارهاي ماندگاري چون «سفر به چزابه» از آثار شاخص‌شان است. كيوان ساكت نيز يكي از نوازندگان بنام و چيره دست در زمينه نوازندگي تار و سه تار است. همواره آثار اين هنرمندان مقبول مخاطبان بوده است. سالار عقيلي و رضا صادقي نيز از خوانندگان جوان و پرطرفدار هستند كه جوانان نسبت به اين دو هنرمند تعلق خاطر زيادي دارند و از طرفي آثارشان نيز از سطح كيفي بالايي برخوردار است. او درباره معيارهاي انتخاب هيات داوران آيتم «صدا آزاد» از برنامه «سبقت آزاد»، افزود: مهم‌ترين شاخصه‌يي كه مدنظر گروه برنامه‌ساز ما بود، جوان بودن و در عين حال مردمي بودن آنهاست. وي تاكيد كرد: هنرمندان سرشناس و نام‌آور عرصه موسيقي، بسيار زياد هستند كه داراي ارزش و مقام درخوري هستند اما براي حضور در برنامه‌يي براي راديو جوان كه مخصوص جوانان است، مناسب به نظر نمي‌رسيدند. سردبير برنامه «سبقت آزاد» درباره ايده برگزاري مسابقه «صدا آزاد» گفت: زماني كه تصميم گرفتيم مسابقه‌يي براي اين برنامه تدارك ببينيم با توجه به اينكه هر روزه مسابقات متعددي در شبكه جوان راديو روي آنتن مي‌رود، سعي ما بر آن بود كه طرحي نو ارائه دهيم. در ابتدا قصد داشتيم اين آيتم را فقط در شاخه خوانندگي داشته باشيم اما متوجه شديم در اين صورت امكان حضور خانم‌ها را از دست مي‌دهيم. به همين دليل در سري جديد براي بالا بردن ميزان مشاركت خانم‌ها، آيتم‌هاي تك‌نوازي و ترانه‌سرايي را نيز افزوديم؛ البته در اين بخش‌ها آقايان هم مي‌توانند شركت كنند.


«صدا آزاد» را به شهرستان‌ها مي‌بريم

اين تهيه‌كننده راديو، استقبال از اين برنامه را بسيار خوب توصيف كرد و ادامه داد: علاقه‌منداني كه در اين برنامه شركت مي‌كنند، از استان‌ها و شهرهاي مختلف كشور هستند و بسياري از آنها پيگيرانه برنامه «سبقت آزاد» را دنبال مي‌كنند و پيشنهادات و نظرات خود را با گروه سازنده برنامه در ميان مي‌گذارند. به همين دليل يكي از طرح‌هاي آتي ما اين است كه با موافقت مسوولان سفرهاي يك روزه به شهرستان‌هايي كه بيشترين درخواست حضور در برنامه را دارند، داشته باشيم؛ چرا كه براي همه علاقه‌مندان شهرستاني امكان سفر به تهران وجود ندارد.


اخلاق‌مدار بودن شرط انتخاب داوران بود

پيري با تاكيد بر تعامل خوبي كه داوران با شركت‌كنندگان جوان «صدا آزاد» دارند، اضافه كرد: يكي ديگر از معيارهاي مهم ما در انتخاب اعضاي داوران دارا بودن اخلاق حرفه‌يي آنها بود و اكنون بسيار خوشحالم كه هيات داوران توانسته‌اند ارتباط خوبي با شركت‌كنندگان برقرار كنند. پيروز ارجمند و رضا صادقي با تمام افراد چه آنهايي كه فالش مي‌خوانند و چه آنها كه در حد عالي مي‌خوانند رفتار شايسته و حرفه‌يي دارند و در زمينه فني نكاتي را به آنها متذكر مي‌شوند كه براي كساني كه اهل موسيقي نيستند هم جذاب است. وي با اشاره به گستردگي اين آيتم در زمينه‌هاي مختلف افزود: با توجه به اينكه تك‌نوازي سازها و ترانه‌سرايي، خود حيطه وسيعي را تشكيل مي‌دهند به توصيه سالار عقيلي درصدد هستيم بخش‌هاي سنتي و پاپ را منفك كنيم و بخش‌هاي آواز و تصنيف و همچنين ترانه سرايي و غزل را به صورت جداگانه مورد ارزيابي قرار دهيم. وي با اشاره به مسابقه‌هاي آواز كه در شبكه‌هاي ماهواره‌يي پخش مي‌شود، ادامه داد: بسياري از شبكه‌هاي ماهواره‌يي با امكانات زيادي كه در اختيار دارند با تمام توان در تلاش هستند آنتن‌هاي خود را پر كنند و انگيزه ديگري براي اين مسابقات ندارند اما هدف ما در آيتم «صدا آزاد» تنها جذب مخاطب نيست و فكرهاي مهم‌تري در پشت آن نهفته است كه از جمله آنها استعداديابي و استفاده از نيروهاي بالقوه‌يي است كه در صورت موفقيت در اين برنامه به بخش‌هاي مختلف صدا و سيما معرفي مي‌شوند تا از توانايي‌هاي آنها به نحو احسن استفاده شود، به همين دليل انگيزه ما با كساني كه در آن سو مسابقه خوانندگي تهيه مي‌كنند، متفاوت است. برنامه «سبقت آزاد»، كاري از گروه جوان و جامعه است كه روزهاي شنبه تا پنجشنبه از ساعت ?? تا 18:30 از شبكه راديويي جوان پخش مي‌شود. تهيه‌كننده و سردبير اين برنامه عباس پيري و گويندگان الهه پرسون و بهنام قرباني هستند.

پنج شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,501
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 20888

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری