خانه » بین المللی » ارثیه ۲۹ میلیون دلاری برای خدمتكار

ارثیه ۲۹ میلیون دلاری برای خدمتكار

براساس وصیتنامه علی الایامی ارباب و همسر این خدمتكار اندونزیایی كه نامش فاش نشده مبلغ ۱۱۰ میلیون ریال سعودی ارث به این زن تعلق خواهد گرفت.

معمولا در اخبار رسانه ها ماجراهای بدرفتاری و حتی شكنجه خدمتكاران خارجی از جمله اتباع اندونزی توسط كارفرمایان سعودی شان گزارش می شوند. اما این ماجرا با بقیه تفاوت دارد.

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین به نقل از آسیا انفو، یك زن خدمتكار اندونزیایی پس از مرگ اربابش ۱۱۰ میلیون ریال سعودی معادل ۲۹ میلیون دلار ارثیه دریافت كرد.

البته مرد سعودی قبل از مرگ با این خدمتكار اندونزیایی ازدواج كرده بود.

براساس وصیتنامه علی الایامی ارباب و همسر این خدمتكار اندونزیایی كه نامش فاش نشده مبلغ ۱۱۰ میلیون ریال سعودی ارث به این زن تعلق خواهد گرفت.

وی ابتدا مبلغ ۲۰ میلیون ریال سعودی را نقدا از خانواده متوفی دریافت كرد و پس از فروش اموال ۹۰ میلیون ریال سعودی دیگر به او پرداخت شد.

اغلب اخبار زیادی در مورد بدرفتاری و شكنجه خدمتكاران خارجی توسط كارفرمایان سعودی منتشر می شود.

در سال ۲۰۱۰ بر اساس آمار دستكم ۵۵۶۰ مورد خشونت های فیزیكی و جنسی علیه خدمتكاران خارجی در عربستان سعودی گزارش شده اند. چند مورد از خودكشی خدمتكاران خارجی برای فرار از شكنجه های كارفرمایان سعودی و حتی قتل آنها در رسانه های جهان منعكس شده اند.

در سال ۲۰۱۱ به دلیل افزایش خشونت علیه خدمتكاران اندونزیایی در عرستان سعودی اندونزی اعزام اتباع خود به عنوان خدمتكار را به كشور وهابیون ممنوع كرد.

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,047
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 20748

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری