خانه » سینما و فیلم » فکر می‌کردم به جای سیمرغ 30 تا مرغ به من هدیه می‌دهند

فکر می‌کردم به جای سیمرغ 30 تا مرغ به من هدیه می‌دهند

علیرضا فرهومند بازیگران نوجوان فیلم "تنهای تنهای تنها" در نشست خبری این اثر سینمایی عنوان کرد ابتدا تصورش از جایزه سیمرغ فیلم فجر سی عدد مرغ بوده که تخم می ...

علیرضا فرهومند بازیگران نوجوان فیلم “تنهای تنهای تنها” در نشست خبری این اثر سینمایی عنوان کرد ابتدا تصورش از جایزه سیمرغ فیلم فجر سی عدد مرغ بوده که تخم می گذارند و بازیگرها با فروش آنها پولدار می شوند.
به گزارش خبرنگار مهر نشست خبری فیلم سینمایی “تنهای تنهای تنها” به کارگردانی احسان عبدی پور دقایقی قبل در سینمای رسانه به پایان رسید. در این نشست خبری علاوه بر کارگردان فیلم ادریس عبدی پور تهیه کننده، ساعد نیک بین مدیر فیلمبرداری، فردین خلعت‌بری آهنگساز و علیرضا فرهومند بازیگر نوجوان فیلم حضور داشتند.

پدیده امسال جشنواره

در ابتدای نشست محمدرضا شهیدی فرد مجری این جلسه که از فیلم بسیار خوشش آمده بود این اثر سینمایی را پدیده امسال جشنواره دانست.
وی در این باره عنوان کرد: بالاخره توانستیم در طول چندین روزی که از برگزاری جشنواره می گذرد یک فیلم با فضای متفاوت ببینیم. این اثر یک فیلم خاص و عجیب و غریب است و به نظرم سینمای ایران با این فیلم چه به لحاظ مضمون و چه به لحاظ ساختار فضای متفاوتی را تجربه می کند.
در ادامه احسان عبدی پور کارگردان فیلم با گلایه از نامناسب بودن صدا و تصویر در سینماهایی که تابه حال این فیلم را نشان داده اند، عنوان کرد: من سالها قبل که تئاتر کار می کردم همیشه دست و دلم می لرزید. در این چند روز هم هر بار که فیلم را روی پرده دیدم تمام بدنم شروع به لرزیدن کرده است و در این مدت ورژن های متفاوتی از فیلمم را روی پرده دیده ام که در آنها زحمات صدابردار و فیلمبردار کارم به چشم نیامده است و اینقدر حالم بد است که فکر می کنم تعریف های شما از فیلم یک شوخی بیشتر نیست. همچنین از مهران ملکوتی هم که حقش با پخش این تصاویر ضایع شده عذرخواهی می کنم.
در ادامه ساعد نیک بین مدیر فیلمبرداری کار، در این رابطه عنوان کرد: وقتی تجارت جای هنر را می گیرد این اتفاقات روی می دهد چون بدون شناخت و دانش ابزار جدید تکنولوژی وارد ایران می شود. باید کارشناسانی را برای شناسایی علم و ابزار به کار بگیریم.
عوامل فیلم بدون هیچ قراردادی کار کردند
وی عنوان کرد: از همان ابتدا این فیلم خیلی به دل من نشسته بود. رابطه این دو برادر در مقام تهیه کننده و کارگردان برای من خیلی دلنشین بود. همه عوامل فیلم بدون رد و بدل کردن یک خط کاغذ و نوشتن قرارداد با این فیلم همکاری کردند. در پشت صحنه و جلو دوربین این فیلم رابطه بسیار انسانی جریان داشت که همه گروه را راضی می کرد.
بدون هیچ پارتی بازی کارم را انجام داده ام

عبدی پور در بخشی دیگر از صحبتهایش گفت: من کارم را از تلویزیون آغاز کردم و خودم را از آنجا بالا کشیدم. من از جایی می آیم که برای بقیه حیات خلوت به حساب می آید اما بدون پارتی بازی و کم کاری توانستم کارم را در تلویزیون به درستی انجام دهم.

ساخت یک فیلم در راستای غرور ملی با 200 میلیون!

زمانی که وی بودجه این فیلم را که تنها 220 میلیون تومان است اعلام کرد مورد تشویق زیاد حاضران در جلسه قرار گرفت.

ادریس عبدی پور نیز در این باره گفت: چون ما قبلا دو تله فیلم با همین عوامل برای مرکز بوشهر کار کرده بودیم و این دو فیلم با نام های”افسانه 98″ و “همسنگار” در بخش فیلم های ویدیویی جشنواره فیلم فجر مورد توجه قرار گرفته بودند برای ساخت این فیلم سینمایی نیز به ما اعتماد کردند. فکر می کنم چون فیلم ما چهره نداشت آن را در بخش سودای سیمرغ شرکت ندادند.

در بخش دیگری از این نشست نیز فردین خلعت‌بری با اشاره به اینکه این اثر تصورات مخاطبان و منتقدان را درباره فیلم های شهرستانی تغییر می دهد عنوان کرد: این دو برادر فقط تهیه کننده و کارگردان فیلم نبودند بلکه همه کارها را خودشان به تنهایی انجام می دادند. امیدوارم خلوص نوجوانانه احسان عبدی پور همینطور ادامه داشته باشد. نگاه های بشاش مخاطبان و اهالی رسانه من را بسیار خرسند کرده است و باعث شده که به دیده شدن فیلم امیدوار شوم.

لاغر شدن 15 کیلویی در 2 ماه و نیم

احسان عبدی پور درباره بازیگر نوجوان فیلم و علاقه اش به بازیگری عنوان کرد: رنجرو علاقه زیادی به بازیگری دارد. این نوجوان در فیلم اول من هم بازی کرده بود وقتی برای بازی در این فیلم به سراغش رفتم دیدم که بسیار چاق شده است به او گفتم 3 ماه فرصت داری که خودت را لاغر کنی وگرنه به دنبال بازیگر دیگری می روم. این نوجوان به خاطر علاقه زیادش به فیلم در طول 2 ماه و نیم 15 کیلو از وزنش را کم کرد.

وی ادامه داد: عشق به بازیگری در او به حدی است که قرار است برای فیلم بعدی ام زبان انگلیسی یاد بگیرد بنابراین او را کانون زبان ثبت نام کرده ام که هر ترم هم دانشجوی نمونه می شود.

عبدی پور درباره این نکته که فیلم در واقع لبه خاکریز حرکت می کند گفت: این اثر به دلیل مضمونی که دارد و اینکه اثری شهرستانی و به سفارش صدا و سیمای مرکز بوشهر است می توانست رنگ و بوی سفارشی بگیرد و مخاطبان خود را از دست بدهد بنابراین من کار بسیار سختی در پیش داشتم.

وی افزود: بر سر نام فیلم خیلی دعوا است اما همین هم خوب است. برای اسم فیلم نام های بسیاری پیشنهاد شد که همگی از طرف وزارت ارشاد رد می شدند در نهایت ما نام”تنهای تنهای تنها” را پیشنهاد دادیم که پذیرفتند اما با نام قبلی فیلم که”رنجرو” بود هم موافق نبودم چون هم بی معنا بود و هم تلفظش برای مخاطب سخت.

وی متذکر شد: از ساخت این فیلم بسیار خوشحالم چون می توانم سرم را بالا بگیرم. چون این فیلم نسبت به سینمای ایران فیلم آبرومندی از کار درآمده و اثر قابل دفاعی است.

دردسر نام فیلم

خلعتبری در این باره عنوان کرد: متاسفانه نامگذاری فیلم ها و اصلاحاتی که به آنها وارد می شود کم کم دارد در سینمای ایران جدی می شود. این مشکل برای فیلم فرامرز قریبیان که اتفاقا بازهم من آهنگسازش بودم پیش آمد و در نهایت مجبور شدند نام کلیشه ای و قدیمی “گناهکاران” را بر فیلم بگذارند. حداقل باید برای انتخاب نام فیلم ها کمی آزادی عمل به فیلمسازان بدهند.

در ادامه ساعد نیکزاد مدیر فیلمبرداری فیلم گفت: من تا به حال هم با بازیگران حرفه ای کار کرده ام و هم با نابازیگران. اما این فیلم من را به دوران 10 سالگی ام برد. زمانی که نعمت حقیقی را در هنگام بستن نور برای یکی از سکانس های مهم فیلم “تنگسیر” دیدم و بسیار خوشحال شدم. رنجرو در واقع کودکی خود من بود و احسان عبدی پور فاصله بین نوجوانی و میان سالی من را پر می کند.

وی ادامه داد: این فیلم را با تمام وجودم فیلمبرداری کردم. گرما و صمیمیت این فیلم برای من خیلی ارزش داشت. من به عنوان فیلمبردار اگر احساس نداشته باشم و ان را بیان نکنم در حد یک اپراتور هستم.

در ادامه رضا فرهومند بازیگر نوجوان فیلم که نقش رنجرو را بر عهده داشت با لهجه شیرین بوشهری ازعلاقه زیادش به بازیگری و سینما گفت و خاطرات بامزه ای را هم در همین رابطه تعریف کرد. فرهومند در بخشی از صحبتهایش خاطره جالبی درباره توضیح کارگردان از مفهوم جایزه سیمرغ جشنواره فیلم فجر تعریف کرد و گفت که در تمام مدت تصور می کرده جایزه سیمرغ در واقع سی عدد مرغ است که تخم هم می گذارند و همین مسئله باعث پولدار شدن بازیگران سینما می شود.

این فیلم سینمایی مورد توجه و استقبال مخاطبان در برج میلاد قرار گرفته بود و حتی در نشست خبری فیلم نیز چند بار بازیگر و کارگردان اثر مورد تشویق قرار گرفتند.

سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,252
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 20612

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری