خانه » سینما و فیلم » ميري: ساخت ” حوض نقاشي” سينما را نابود نكرده است

ميري: ساخت ” حوض نقاشي” سينما را نابود نكرده است

وی در خصوص داستان فیلم عنوان کرد: من عادت دارم وقتی فیلمی می‌سازم مدنظرم ثبت کردن زمانه است متأسفانه حواسمان نیست که در جامعه اتفاقاتی می‌افتد و برخی افراد سختی‌هایی را تحمل می‌کنند که ما از آن خبر نداریم فیلم عاشقانه‌ای در یک شرایط سخت بود.

به گزارش سایت خبرشهری ، مازیار میری در نشست حوض نقاشی گفت: از “همایون اسعدیان” که در اولین روزهای کار همراه ما بود و با خلوص نیت با ما همکاری ‌می‌کرد تشکر ویژه می‌کنم.

وی در خصوص نبود دو بازیگر نقش اصلی فیلم “شهاب حسینی”و “نگار جواهریان”(زندگينامه) گفت: “شهاب حسینی” مشغول فیلم‌برداری یک کار جدید بوده و خانم “جواهریان” به دلیل تب شدید حاضر نشده و از این بابت نیز عذر‌خواهی کردند.
میری در خصوص انتخاب بازیگران گفت: از روزی که تصمیم به طراحی این اثر گرفتیم به فکر پیدا کردن بازیگرانی بودیم که بتوانند نقش را به نحو احسن ایفا کنند.
وی در خصوص داستان فیلم عنوان کرد: من عادت دارم وقتی فیلمی می‌سازم مدنظرم ثبت کردن زمانه است متأسفانه حواسمان نیست که در جامعه اتفاقاتی می‌افتد و برخی افراد سختی‌هایی را تحمل می‌کنند که ما از آن خبر نداریم فیلم عاشقانه‌ای در یک شرایط سخت بود.
این کارگردان در پاسخ به سئوال خبرنگاران مبنی براستفاده‌ی حضور نابازیگران در کار گفت: علاقه داشتم فیلمی بسازم که قصه‌ای را روایت کند و ترجیح دادم بازیگری در این نقش بازی کند که ما اصلا از آن بازیگر انتظار چنین نقشی را نداریم.
وی در خصوص ارتباط نام فیلم با مضمون فیلم گفت: “حوض نقاشی” سعی بود که برگرفته از شعرهای فولکوریک ایران بوده است اما در اواسط فیلم این اشعار از فیلم حذف شوند اما احساس کردم نام فیلم برای این اثر مناسب است حوضی در فیلم باشد که همه صادقانه شفاف و آبی احساسمان را در آن ببینیم.
میری با اشاره به اینکه ساخت حوض نقاشی سینما را نابود نکرده است گفت: سینما را کسانی نابود می‌کنند که در میان افراد تفرقه‌ ایجاد می‌کنند خواسته‌ای نامعقولی است که در مورد کارکردن با کسی به او درخواستی داشته باشید.
وی در خصوص همکاری‌اش با حوزه هنری عنوان کرد: من با همکارانی چون” اسعدیان”، ” میر کریمی” و “محمدی در حوزه‌ی هنری هنری گفتگوهایی داشتیم حوزه هنری لحظه‌ای نه در فیلم‌نامه، نه در شخصیت‌های و نه در شرایط دخالت نکرد من فیلم خودم را ساختم.

اين كارگردان در ادامه افزود: اميدوارم هيچ فيلمي مورد مميزي قرار نگيرد آن چه كه اكنون در “حوض نقاشي” ديديد نسخه‌ي كاملي است كه قرار است به اكران عمومي دربيايد.
ميري با اشاره به اينكه اگر گفتگوي با احترام نباشد سوء تفاهم پيش مي‌آيد عنوان كرد: اگر مقوله‌ي سينما به خود اهالي سينما سپرده شود شاهد وضعيت اكران خوبي خواهيم بود.
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,651
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 20574

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری