خانه » سلامت » سیگاری‌ها کمتر می‌خندند!

سیگاری‌ها کمتر می‌خندند!

اگر هنوز به این باور غلط معتقدید که پک زدن به سیگار باعث شادی می‌شود، کاملا در اشتباه هستید چون کارشناسان بهداشت و سلامت عممومی در یک آزمایش جدید تاکید کردند که سیگار موجب افزایش استرس و سیگار کشیدن به بهای از دست دادن خنده‌هایتان تمام می‌شود.

کارشناسان علوم پزشکی دانشگاه براون در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در یک مطالعه جدید روی ۲۳۶ زن و مردی که سعی داشتند عادت سیگار کشیدن را ترک کنند دریافتند که استعمال سیگار نه تنها اضطراب را کاهش نمی‌دهد بلکه در عوض منجر به آزاد شدن هورمون استرس در بدن می‌شود. نتيجه‌يك‌پژوهش:سیگاری‌ها کمتر می‌خندند!
این کارشناسان می‌گویند: افرادی که سیگار را ترک می‌کنند، شادتر می‌شوند و این تاثیر تا زمانی که دوباره سراغ این عادت ناسالم نرفته‌اند،‌ باقی می‌ماند.نتایج این آزمایشات نشان می‌دهد اگر سیگاری‌ها این عادت مضر را ترک کنند علائم افسردگی کم کم در آنها از بین می‌رود و اگر سیگار کشیدن را دوباره آغاز کنند، بازهم دچار افت خلق می‌شوند.
روانشناسان در این مطالعه می‌گویند:سیگار کشیدن روی تمام حواس تاثیر سوء می‌گذارد و ترک آن به بهبود این حواس کمک می‌کند و قطعا کمک می‌کند که کیفیت زندگی انسان بهبود پیدا کند و حس بهتری به زندگی داشته باشند.

سایت خبری بهار

دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,097
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 20543

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری