خانه » خانواده » زنان بالای 45 سال آرتروز را جدی بگیرند

زنان بالای 45 سال آرتروز را جدی بگیرند

آرتروز شایع ترین بیماری در بین زنان بالای 45 سال است که سبب تخریب مفاصل می شود.

دکتر مقدم پو، متخصص ارتوپد در گفتگو با خبرنگار يهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: آرتروزشایع‌ترین بیماری در بین زنان بالای 45 سال  وبه معنای ساییدگی و تغییر شکل همراه با درد مفاصل است.

وی تصریح کرد: آرتروز ممکن است هر مفصلی را درگیر کند اما زانو و ران و ستون فقرات بیشتر در معرض ابتلا هستند.

وی در مورد علائم این بیماری عنوان کرد: بارزترین علامت آرتروز خشکی مفصل پس از استراحت و یا بعد از یک دوره طولانی عدم فعالیت است. همچنین کاهش انعطاف پذیری و درد مفاصل نیز از دیگر علائم آرتروز هستند.

وی افزود: چاقی- ضربه خوردن- افزایش سن ونابهنجاري هاي مادرزادی استخوانی از علل بروز این بیماری هستند و از آن جهت که با گذشت زمان وخیم تر می شود، حدود نیمی از بیماران مبتلا، دچار ناتوانی‌های شدیدی می گردند که حتی دیگر امکان خم و راست کردن مفصل خود را از دست می دهند.

وی خاطر نشان کرد: از آن جهت که در آرتروز همه بافتها از جمله قسمت عصبی – عضلانی – غضروف- مینیسک و رباطها درگیر می شوند بنابراین استراحت دادن به مفصل ناراحت، بسیار ضروری است.

وی در پایان توصیه کرد: ورزش های سبک و مفرح کاهش وزن برای افراد دارای اضافه وزن و کاهش فعالیت‌های بدنی از جمله اقداماتی است که بیمار می تواند برای بهبود بخشیدن به سلامتی خود انجام دهد./

یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,081
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 20323

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری