خانه » خانواده » قابل توجه آنها که می‌خواهند لاغر شوند

قابل توجه آنها که می‌خواهند لاغر شوند

محققان دانشگاه ˈبریگهام ˈ و بیمارستان زنان ˈبوستونˈ در مطالعه‌ای متوجه شدند که دیر ناهار خوردن روند کاهش وزن را متوقف می‌سازد. این درحالی است زمان صرف وعده‌های غذایی کوچکتر ...

محققان دانشگاه ˈبریگهام ˈ و بیمارستان زنان ˈبوستونˈ در مطالعه‌ای متوجه شدند که دیر ناهار خوردن روند کاهش وزن را متوقف می‌سازد. این درحالی است زمان صرف وعده‌های غذایی کوچکتر نقشی در متوقف ساختن روند کاهش وزن ندارد.

به گزارش ایسنا ، «قانون» به نقل از عرش نیوز در ادامه نوشت: این مطالعه که در آن ۴۲۰ فرد دارای اضافه وزن را که در یک برنامه درمانی کاهش وزن ۲۰ هفته‌ای شرکت کرده بودند، نشان داد افرادی که ناهار خود را قبل از ساعت ۳ بعد از ظهر صرف می‌کردند در مقایسه با افرادی که دیرتر از این ساعت ناهار می خورند ۳۰ درصد بیشتر کاهش وزن داشتند.

در این مطالعه نیمی از افراد ناهار خود را قبل از ساعت ۳ بعد از ظهر و نیمی دیگر دیرتر از این ساعت صرف کردند. این مطالعه که در مجله بین المللی Obesity منتشر شده است، نشان داد: افرادی که زود ناهار می‌خورند بطور متوسط حدود ۱۰ کیلوگرم کاهش وزن پیدا کردند.

محققان گفتند: این اولین مطالعه‌ای است که نشان می دهد زمان غذا خوردن در روند کاهش وزن تاثیر دارد. نتایج این مطالعه نشان داد، افرادی که دیر ناهار می‌خوردند نسبت به افرادی که زود ناهار خود را صرف می‌کردند روند کاهش وزن کندتر و کاهش وزن بسیار کمتری داشتند که نشان می‌دهد زمان صرف وعده مفصل غذایی روزانه عامل مهمی در برنامه کاهش وزن است.

این مطالعه همچنین نشان داد، افرادی که دیر ناهار می‌خوردند حساسیت آنها نسبت به انسولین کمتر بود که این خود یک عامل خطر ساز در ارتباط با ابتلاء به دیابت است. در این مطالعه مشاهده شد افرادی که دیر ناهار می‌خورند اما کاهش وزن پیدا کرده بودند کالری‌های کمتری در وعده صبحانه مصرف کرده بودند و یا اصلا صبحانه نمی‌خوردند.

شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,120
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 20278

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری