خانه » شهر من » راه اندازی موزه اسباب بازی در تهران قدیم

راه اندازی موزه اسباب بازی در تهران قدیم

به گزارش سایت خبرشهری به  نقل ازفارس، اولین نشست هماهنگی تاسیس و راه اندازی موزه اسباب بازی در منطقه 12 بعنوان تهران قدیم با حضور قائم مقام اداره کل آموزشهای ...

به گزارش سایت خبرشهری به  نقل ازفارس، اولین نشست هماهنگی تاسیس و راه اندازی موزه اسباب بازی در منطقه 12 بعنوان تهران قدیم با حضور قائم مقام اداره کل آموزشهای شهروندی شهرداری تهران ، قائم مقام شهرداری منطقه 12 ، قائم مقام کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان و همچنین پدر اسباب بازی ایران برگزار شد. خبرگزاری فارس: راه اندازی موزه اسباب بازی در تهران قدیم

در ابتدای این نشست غلامی قائم مقام اداره کل آموزشهای  شهروندی شهرداری تهران در سخنانی منطقه 12 را بهترین منطقه شهر تهران در زمینه آموزشهای شهروندی به کودکان دانست و با اشاره به پیشینه قدیمی این منطقه ، سیاستهای شهرداری تهران وشعار ” شهر دوستدار کودک ” گفت : منطقه 12 شهر نسلهای قدیمی ماست و فضاهای هنری و آکادمیک برای نخستین بار در این منطقه شکل گرفته ، بنابر این اولین موزه اسباب بازی ایران که عدم وجود آن بطور جدی احساس می شد در منطقه 12 راه اندازی خواهد شد . قائم مقام اداره کل آموزشهای شهروندی شهرداری تهران در ادامه با تاکید بر اهمیت و نقش اسباب بازیها در فراگیری تعالیم و آموزه های اساسی در سنین کودکی افزود : کودکان امروزی به دلیل رواج و جایگزینی بازیهای رایانه ای رابطه چندانی با بازیهای سنتی و قدیمی ندارند پس وظیفه ماست که نسل جدید را با این اسباب بازیها آشنا نموده. و این نسل را به پیشینیان پیوند دهیم .

فرهادی قائم مقام شهرداری منطقه 12 تهران نیز در این نشست در سخنانی با این اشاره به اینکه هر فعالیتی که منجر به افزایش آرامش شهروندان شود برای کل جامعه سودمند است گفت : راه اندازی موزه اسباب بازی موجب بازشناسی ، مرور فرهنگ تهران ، تلطیف روان وبه دنبال آن جلوگیری از آسیبهای اجتماعی می شود.

هوشبر پدر اسباب بازی ایران نیز در این نشست با اشاره به قدمت و پیشینه اسباب بازی در ایران گفت : اسباب بازیهای با قدمت بیش از 80 سال که ساخته دست می باشند در این موزه در معرض نمایش قرار خواهند گرفت و با تاسیس این موزه در منطقه 12، ایران از معدود کشورهایی در جهان خواهد بود که دارای موزه اسباب بازی است .

شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 2,048
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 20228

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری