خانه » بین المللی » کشف نهمین حلقه زیتون طلا در کنار جسد 2300 ساله یونانی

کشف نهمین حلقه زیتون طلا در کنار جسد 2300 ساله یونانی

عملیات احداث مترو در یونان که از سال 2006 تاکنون متوقف شده، سبب کشف بیش از 23 هزار اثر هنری باستان متعلق به دوران میانه یونان شد که 9 حلقه تاج زیتون نیز درمیان آن‌ها بوده است.

 درجریان حفار‌ی‌های جاری برای ساخت یک شبکه جدید مترو در دومین شهر بزرگ یونان، یک تاج گل بسیار بزرگ ازجنس طلا کشف شد که درکنار اسکلت زنی متعلق به 2300 سال قبل مدفون شده بود.
 
به گزارش اسوشیتدپرس از زمان آغاز حفار‌ی‌های باستان‌شناسی مرتبط با پروژه احداث مترو، از سال 2006 تا کنون بیش از 23.000 اثر هنری باستان متعلق به دوران میانه یونان بدست آمده است که کار احداث مترو را متوقف کرده است.
از زمان آغاز حفار‌ی‌های باستان‌شناسی مرتبط با پروژه احداث مترو، از سال 2006 تا کنون بیش از 23.000 اثر هنری باستان متعلق به دوران میانه یونان بدست آمده است که کار احداث مترو را متوقف کرده است
“واسیلیکی میساایلیدو” باستان شناس متخصص اعلام کرد که شاخه زیتون بدست آمده از جنس طلا ؛در گوری ساده به شکل جعبه بدست آمد که در اصل آرامگاه یک زن بوده وبه اوایل قرن 3 یا اواخر قرن 4 پیش از میلاد باز می‌گردد.
پیش ازاین نیز حدود 4 سال قبل، هشت تاج گل طلای دیگر نیز در قبرهای جداگانه طی حفاری برای احداث مترو بدست آمده بود.
 درجریان کشف این آثار که به طور تصادفی توسط کارکنان حفاری مترو در شهر تسالونیکی بدست آمد، باستان شناسان یادآور شدند که این محل درنزدیکی یک سایت باستانی و گورستانی است که درغرب بندرشمالی این شهر قرار داشته است.
درنتیجه کشف این آثار، عملیات احداث مترو تسالونیکی با هدف خروج اشیا باستانی متوقف شد که این توقف بسیار طولانی شده است. این درحالی است که طبق پیش بینی‌ها قرار است، عملیات مترو مورد نظر در سال 2017 به پایان برسد.
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 3,071
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 20139

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری