خانه » بازار » کیف و کفش تان را از اينجا بخرید

کیف و کفش تان را از اينجا بخرید

بین میدان بهارستان و چهار راه ظهیر الاسلام خیابان صف یا همان باغ سپهسالار معروف قرار دارد، خیابانی که از قدیم تا بوده و هست، بیشترین فعالیت خود را به تهیه و تولیدکیف و کفش های زنانه اختصاص داده است .

بین میدان بهارستان و چهار راه ظهیر الاسلام خیابان صف یا همان باغ سپهسالار معروف قرار دارد، خیابانی که از قدیم تا بوده و هست، بیشترین فعالیت خود را به تهیه و تولیدکیف و کفش های زنانه اختصاص داده است و با این کار مشتریان زیادی را از تهران و حتی شهرستان به خود جذب کرده است.

بعضی از این مشتریان شهرستانی فروشندگانی هستند که اجناس خود را به طور کلی از تولید کنندگان اینجا خریداری می کنند و برخی هم مسافرانی هستند که شاید چند روزی در تهران هستند.

چیزهایی که باید در مورد خیابان صف بدانیم
یک خیابان قدیمی که از خیلی قدیم ترها در تولیدو عرضه کیف و کفش فعالیت داشته و امروزه هم که به آنجا می روی به جز کیف و کفش فروشگاه دیگری را در آنجا نمی بینی. محبوبیت اینجا به خصوص نزد خانم ها آنقدر زیاد است که آوازه اش حتی به شهرستان ها هم رفته؛ تا آنجا که خیلی از فروشندگان شهرستانی هم برای خرید به پایتخت آمده و در این مرکز خریدهایشان را انجام می دهند.

بیشتر عروس خانم های تهرانی کیف و کفش های عروسی شان را از این خیابان خریداری می کنند. به جز یک شعبه از روسری تی تی هیچ فروشگاه دیگری به جز کیف و کفش را در این خیابان پیدا نخواهید کرد. علاوه بر تمام فروشگاه های دو طرف این خیابان سه مرکز خرید معروف که آنها هم در همین زمینه فعالیت می کنند تمام این خیابان را به انحصار خود درآورده اند.

فصل خوب خرید
خریدهای آخر فصل باغ سپهسالار را از دست ندهید چرا که از تخفیف های بسیار مناسبی بهره مند می شوید. این خیابان معمولا مشتریان همیشگی خود را دارد اما نزدیک سال نو و بازگشایی مدارس مشتریان خیلی بیشتری را به اینجا می کشاند و در این دوران ساعت کاری فروشگاه ها و مراکز خرید تا ساعت ۲۴ افزایش پیدا می کند و همانطور که بعضی فروشگاه ها تخفیف های چشمگیری روی محصولاتشان می گذارند بعضی دیگر هم درست در مقابل، قیمت ها را بالاتر می برند! بیشتر فروشگاه ها روی ویترین شان اعلام قیمت می کنند.

امکانات ویژه
در این خیابان انتظار امکانات خاصی را نداشته باشید و اگر برای اولین بار باغ سپهسالار را برای خرید انتخاب می کنید بهتر است بدانید که مدتی است شهرداری این خیابان را به سبک خیابان های قدیم تهران سنگ فرش کرده و چند نیمکت سنگی هم با فاصله از هم قرار داده که در صورت خستگی بتوانید کمی روی آنها استراحت کنید. با توجه به فصل هم معمولا دست فروش ها خوردنی های خوشمزه و البته نه خیلی بهداشتی را به متقاضیان عرضه می کنند. تقریبا ۹۰ درصد فروشگاه های باغ سپهسالار به دستگاه کارتخوان مجهز هستند.

چگونگی دسترسی به مرکز خرید
خیابان صف درست بین میدان بهارستان و چهارراه ظهیر الاسلام و در خیابان جمهوری قرار دارد. از چهار راه ظهیرالاسلام با خط یک مترو و ایستگاه سعدی و از میدان بهارستان با خط دو مترو و ایستگاه بهارستان ساده ترین مسیرها هستند. از میدان جمهوری با اتوبوس های خط ویژه و یا تاکسی های خطی بهارستان هم راه دیگر برای رسیدن به خیابان صف است که در صورت نابلد بودن کافی است به راننده بگویید شما را خیابان باغ سپهسالار پیاده کند.

از آنجا که خیابان جمهوری در محدوده طرح ترافیک قرار دارد در ساعات مقرر شده برای طرح با خودروی شخصی به این محل نیایید چرا که ماموران محترم راهنمایی و رانندگی، شما را دست خالی نمی گذارند! اما در ساعات بعد از طرح و حداکثر تا ساعت ۲۲ می توانید از این مکان خرید کنید و آن هم به شرط پیدا کردن جای پارک یا خالی بودن پارکینگ عمومی که تنها چند قدم پایین تر از خیابان صف قرار دارد./ع
هفت صبح

یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,288
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 19743
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری